Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nový automobilový jeřáb za skoro 23 milionů korun mají pražští hasiči
Nový jeřáb Liebherr LTM 1050–3.1. Foto: HZS Praha

Nový automobilový jeřáb za skoro 23 milionů korun mají pražští hasiči

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy pořídil do svého vozového parku nový automobilový jeřáb Liebherr LTM 1050–3.1 za 22 614 900 korun, financovaný byl z Fondu zábrany škod. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Jeřáb je postaven na třinápravovém podvozku Liebherr s hydropneumatickým pérováním a s možností regulace úrovně. Pohání ho šestiválcový motor o výkonu 270 kW, samozřejmostí je automatizovaná převodovka.

Všechny nápravy jsou poháněny a řízeny hydraulicky systémem, který umožňuje i krabí chod.  „Řídit lze i z kabiny jeřábníka, jeřáb je vybaven systémem aretace náprav pro možnost pojíždění s břemenem. Kabina osádky je vyhřívaná a dvoumístná,“ popsal mluvčí.

Jeřáb je tvořen teleskopickým výložníkem o maximální délce 38 metrů, tvoří ho základní díl a tři výsuvné prvky. Vysouvání výsuvných dílů je souměrné a vysouvají se ve stejnou chvíli všechny tři. Zařízení lze ovládat dálkově, jeho maximální nosnost při použití největší kladnice je 50 tun.

Stroj byl dodán s kladnicí s celkovou nosností 30 tun, kladnice s nosností 46 tun je dodána samostatně jako originální příslušenství. Kabina jeřábníka je vyhřívaná a vybavena klimatizací. Odvětráno a vyhříváno je i sedadlo obsluhy.

Přetěžovací zařízení hlídá stav systému a omezuje nebezpečné pohyby. Ovládání umožňuje provádět nejméně několik pohybů současně.


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru