dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Nový pruh u Barrandovského mostu zrychluje průjezd páteřních linek MHD
Nový pruh pro autobusy zrychluje spoje MHD. Foto: Ropid

Nový pruh u Barrandovského mostu zrychluje průjezd páteřních linek MHD

Krátký, ale účinný BUS pruh na sjezdu z Barrandovského mostu na Smíchov začal tento zjednodušovat průjezd páteřním linkám 118, 125, 196, 197 a 253. V ranní špičce tímto místem jede skoro 50 spojů za hodinu.

Nový vyhrazený pruh zrychluje průjezd autobusů o dvě minuty, a to zejména při kolonách vzniklých regulací vjezdu do tunelu Mrázovka a dalších návazných tunelů.

Navíc nově linky 118, 196, 197 a 253 jedou ve stejném jízdním pruhu z branické nájezdové rampy až k odbočení k zastávce Lihovar. V původním stavu musely v pozměněné oblasti dvakrát měnit jízdní pruh.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru