Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Novou školu chce mít Praha 5 v Košířích do čtyř let, už zadala vypracování objemové studie

V září 2025 půjdou děti z lokality Cibulek do nové školy. Vedení městské části hledá už jen nejschůdnější variantu pro její umístění. Každá má svoje pro a proti, uvedla městská část v tiskové zprávě.

Nová školská budova pro první stupeň základní školy vyroste buď v ulici Nepomucká v blízkosti stávající základní školy Nepomucká, nebo o pár set metrů výše v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde v současné době sídlí speciální škola ZŠ Pod Radnicí zřizovaná hl. m. Prahou. 

„Pro novou školu v Košířích, spádovou pro děti z cibuleckého kopce, máme vzhledem k vhodným pozemkům tři možné varianty řešení. V jedné z nich jsou majetkoprávní vztahy vyřešené, městská část má tedy volnou ruku a může začít stavět. O dalších variantách budeme jednat s magistrátem,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Rada páté městské části už také hlavní město požádala o směnu konkrétních pozemků. Tato varianta by umožnila výstavbu nového školního areálu v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, v němž by stála jak škola speciální, tak běžná základní. Radnice Prahy 5 si zadala vypracování objemové studie, která posoudí, zda je pro takový záměr plocha dostatečná. 

Jasno by o této variantě mělo být do konce září letošního roku. Pokud hlavní město žádosti o směnu pozemků nevyhoví, přijde na řadu rozšíření stávající ZŠ Nepomucká.

„Na Radě městské části jsme odsouhlasili záměr o směnu pozemků s magistrátem, konkrétně jde o pozemky nahoře na kopci Na Cibulkách, což je pro spádovou oblast z hlediska dopravní obslužnosti nejlepší řešení. V každém případě máme pro rodiče střednědobé řešení a v roce 2025 přivítáme prvňáčky z oblasti Košíř v nové a moderní škole,“ dodala Renáta Zajíčková. 

Praha 5 při letošních zápisech do prvních tříd umístila všechny spádové děti do příslušných škol i s určitou rezervou pro možné doplnění žáků na začátku školního roku 2021/22. Dostatečné školské kapacity v Praze 5 chce městská část podle aktuálního prohlášení zajistit i v následujících letech.


Autor: TZ

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru