Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Novou školu chce mít Praha 5 v Košířích do čtyř let, už zadala vypracování objemové studie

V září 2025 půjdou děti z lokality Cibulek do nové školy. Vedení městské části hledá už jen nejschůdnější variantu pro její umístění. Každá má svoje pro a proti, uvedla městská část v tiskové zprávě.

Nová školská budova pro první stupeň základní školy vyroste buď v ulici Nepomucká v blízkosti stávající základní školy Nepomucká, nebo o pár set metrů výše v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde v současné době sídlí speciální škola ZŠ Pod Radnicí zřizovaná hl. m. Prahou. 

„Pro novou školu v Košířích, spádovou pro děti z cibuleckého kopce, máme vzhledem k vhodným pozemkům tři možné varianty řešení. V jedné z nich jsou majetkoprávní vztahy vyřešené, městská část má tedy volnou ruku a může začít stavět. O dalších variantách budeme jednat s magistrátem,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Rada páté městské části už také hlavní město požádala o směnu konkrétních pozemků. Tato varianta by umožnila výstavbu nového školního areálu v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, v němž by stála jak škola speciální, tak běžná základní. Radnice Prahy 5 si zadala vypracování objemové studie, která posoudí, zda je pro takový záměr plocha dostatečná. 

Jasno by o této variantě mělo být do konce září letošního roku. Pokud hlavní město žádosti o směnu pozemků nevyhoví, přijde na řadu rozšíření stávající ZŠ Nepomucká.

„Na Radě městské části jsme odsouhlasili záměr o směnu pozemků s magistrátem, konkrétně jde o pozemky nahoře na kopci Na Cibulkách, což je pro spádovou oblast z hlediska dopravní obslužnosti nejlepší řešení. V každém případě máme pro rodiče střednědobé řešení a v roce 2025 přivítáme prvňáčky z oblasti Košíř v nové a moderní škole,“ dodala Renáta Zajíčková. 

Praha 5 při letošních zápisech do prvních tříd umístila všechny spádové děti do příslušných škol i s určitou rezervou pro možné doplnění žáků na začátku školního roku 2021/22. Dostatečné školské kapacity v Praze 5 chce městská část podle aktuálního prohlášení zajistit i v následujících letech.


Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Včera v 07:07

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

Dvě stovky hackerů budou řešit velké celosvětové problémy

10. června 2021 v 07:41

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. 

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího parkoviště v Praze

10. června 2021 v 07:31

Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě. Čtyřpodlažní budova u Chlumecké ulice bude s kapacitou 880 míst největším samostatně stojícím parkovištěm v Praze. Investice převyšující půl miliardy korun pomůže dojíždějícím přesednout z automobilů do...

Další články
Nahoru