Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 16°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Novou školu chce mít Praha 5 v Košířích do čtyř let, už zadala vypracování objemové studie

V září 2025 půjdou děti z lokality Cibulek do nové školy. Vedení městské části hledá už jen nejschůdnější variantu pro její umístění. Každá má svoje pro a proti, uvedla městská část v tiskové zprávě.

Nová školská budova pro první stupeň základní školy vyroste buď v ulici Nepomucká v blízkosti stávající základní školy Nepomucká, nebo o pár set metrů výše v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde v současné době sídlí speciální škola ZŠ Pod Radnicí zřizovaná hl. m. Prahou. 

„Pro novou školu v Košířích, spádovou pro děti z cibuleckého kopce, máme vzhledem k vhodným pozemkům tři možné varianty řešení. V jedné z nich jsou majetkoprávní vztahy vyřešené, městská část má tedy volnou ruku a může začít stavět. O dalších variantách budeme jednat s magistrátem,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Rada páté městské části už také hlavní město požádala o směnu konkrétních pozemků. Tato varianta by umožnila výstavbu nového školního areálu v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, v němž by stála jak škola speciální, tak běžná základní. Radnice Prahy 5 si zadala vypracování objemové studie, která posoudí, zda je pro takový záměr plocha dostatečná. 

Jasno by o této variantě mělo být do konce září letošního roku. Pokud hlavní město žádosti o směnu pozemků nevyhoví, přijde na řadu rozšíření stávající ZŠ Nepomucká.

„Na Radě městské části jsme odsouhlasili záměr o směnu pozemků s magistrátem, konkrétně jde o pozemky nahoře na kopci Na Cibulkách, což je pro spádovou oblast z hlediska dopravní obslužnosti nejlepší řešení. V každém případě máme pro rodiče střednědobé řešení a v roce 2025 přivítáme prvňáčky z oblasti Košíř v nové a moderní škole,“ dodala Renáta Zajíčková. 

Praha 5 při letošních zápisech do prvních tříd umístila všechny spádové děti do příslušných škol i s určitou rezervou pro možné doplnění žáků na začátku školního roku 2021/22. Dostatečné školské kapacity v Praze 5 chce městská část podle aktuálního prohlášení zajistit i v následujících letech.


Autor: TZ

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

Včera v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru