Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Novou školu chce mít Praha 5 v Košířích do čtyř let, už zadala vypracování objemové studie

V září 2025 půjdou děti z lokality Cibulek do nové školy. Vedení městské části hledá už jen nejschůdnější variantu pro její umístění. Každá má svoje pro a proti, uvedla městská část v tiskové zprávě.

Nová školská budova pro první stupeň základní školy vyroste buď v ulici Nepomucká v blízkosti stávající základní školy Nepomucká, nebo o pár set metrů výše v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde v současné době sídlí speciální škola ZŠ Pod Radnicí zřizovaná hl. m. Prahou. 

„Pro novou školu v Košířích, spádovou pro děti z cibuleckého kopce, máme vzhledem k vhodným pozemkům tři možné varianty řešení. V jedné z nich jsou majetkoprávní vztahy vyřešené, městská část má tedy volnou ruku a může začít stavět. O dalších variantách budeme jednat s magistrátem,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Rada páté městské části už také hlavní město požádala o směnu konkrétních pozemků. Tato varianta by umožnila výstavbu nového školního areálu v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, v němž by stála jak škola speciální, tak běžná základní. Radnice Prahy 5 si zadala vypracování objemové studie, která posoudí, zda je pro takový záměr plocha dostatečná. 

Jasno by o této variantě mělo být do konce září letošního roku. Pokud hlavní město žádosti o směnu pozemků nevyhoví, přijde na řadu rozšíření stávající ZŠ Nepomucká.

„Na Radě městské části jsme odsouhlasili záměr o směnu pozemků s magistrátem, konkrétně jde o pozemky nahoře na kopci Na Cibulkách, což je pro spádovou oblast z hlediska dopravní obslužnosti nejlepší řešení. V každém případě máme pro rodiče střednědobé řešení a v roce 2025 přivítáme prvňáčky z oblasti Košíř v nové a moderní škole,“ dodala Renáta Zajíčková. 

Praha 5 při letošních zápisech do prvních tříd umístila všechny spádové děti do příslušných škol i s určitou rezervou pro možné doplnění žáků na začátku školního roku 2021/22. Dostatečné školské kapacity v Praze 5 chce městská část podle aktuálního prohlášení zajistit i v následujících letech.


Autor: TZ

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru