Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Novou mateřskou školu pro 168 dětí otevřela Praha 10 v ulici Bajkalská
Nová mateřská škola. Foto: P10

Novou mateřskou školu pro 168 dětí otevřela Praha 10 v ulici Bajkalská

V pondělí 4. září byla slavnostně přestřižena páska k příležitosti dokončení stavby zbrusu nové mateřské školy na Praze 10 v Bajkalské ulici. Ta oficiálně poskytne od 11. září zázemí až pro 168 dětí. Školka má tři pavilony a děti budou rozděleny do šesti tříd. Otevření nové mateřské školy se zúčastnili starosta městské části Martin Valovič (ODS), radní pro školství Ondřej Počarovský (TOP 09) a místostarostka pro investice Olga Koumarová (ODS).

Moderní areál nahradil starou nevyhovující budovu. Jeho součástí je i prostorná zahrada, kterou doplní výsadba listnatých i jehličnatých stromů a keřů, s pořádným hřištěm pro různé dětské hry a venkovní radovánky. Nechybí zde ani různé herní prvky, skluzavka nebo pískoviště. Dětská představení a různé školní slavnosti se mohou odehrávat v altánu.

„Věřím, že se v této nové mateřské škole bude líbit dětem i jejich pedagogům a těším se na to, jak si třídy v následujících dnech zabydlí,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič.

Praha 10 je se svými téměř 115 tisíci obyvateli druhou nejpočetnější městskou částí v metropoli. Ač to znamená, že na Desítce se dobře žije, znamená to zvýšenou poptávku po školských kapacitách. Právě jejich rozšiřování si dalo toto vedení městské části jako prioritu.

„Při plánování a rozšiřování kapacit škol se řídíme demografickou studií, kterou jsme si nechali vypracovat a průběžně ji aktualizujeme. Z té vyplývá, že zájem o předškolní vzdělávání nadále poroste. Proto se snažíme maximálně investovat do stávajících i nových projektů. Jedním z příkladů je právě tato nová mateřinka v Bajkalské,“ uvedl radní Ondřej Počarovský.

Stavební práce na mateřské škole byly zahájeny počátkem září 2021, o dva roky později je hotovo. Celkový rozpočet stavby činil 145 milionů korun. „Jsem nesmírně ráda, že se projekt, který vznikal v komplikovaném období pandemie, podařilo úspěšně dotáhnout a předat k užívání předškolákům z naší městské části,“ dodala Olga Koumarová.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru