Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Novou mateřskou školu pro 168 dětí otevřela Praha 10 v ulici Bajkalská
Nová mateřská škola. Foto: P10

Novou mateřskou školu pro 168 dětí otevřela Praha 10 v ulici Bajkalská

V pondělí 4. září byla slavnostně přestřižena páska k příležitosti dokončení stavby zbrusu nové mateřské školy na Praze 10 v Bajkalské ulici. Ta oficiálně poskytne od 11. září zázemí až pro 168 dětí. Školka má tři pavilony a děti budou rozděleny do šesti tříd. Otevření nové mateřské školy se zúčastnili starosta městské části Martin Valovič (ODS), radní pro školství Ondřej Počarovský (TOP 09) a místostarostka pro investice Olga Koumarová (ODS).

Moderní areál nahradil starou nevyhovující budovu. Jeho součástí je i prostorná zahrada, kterou doplní výsadba listnatých i jehličnatých stromů a keřů, s pořádným hřištěm pro různé dětské hry a venkovní radovánky. Nechybí zde ani různé herní prvky, skluzavka nebo pískoviště. Dětská představení a různé školní slavnosti se mohou odehrávat v altánu.

„Věřím, že se v této nové mateřské škole bude líbit dětem i jejich pedagogům a těším se na to, jak si třídy v následujících dnech zabydlí,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič.

Praha 10 je se svými téměř 115 tisíci obyvateli druhou nejpočetnější městskou částí v metropoli. Ač to znamená, že na Desítce se dobře žije, znamená to zvýšenou poptávku po školských kapacitách. Právě jejich rozšiřování si dalo toto vedení městské části jako prioritu.

„Při plánování a rozšiřování kapacit škol se řídíme demografickou studií, kterou jsme si nechali vypracovat a průběžně ji aktualizujeme. Z té vyplývá, že zájem o předškolní vzdělávání nadále poroste. Proto se snažíme maximálně investovat do stávajících i nových projektů. Jedním z příkladů je právě tato nová mateřinka v Bajkalské,“ uvedl radní Ondřej Počarovský.

Stavební práce na mateřské škole byly zahájeny počátkem září 2021, o dva roky později je hotovo. Celkový rozpočet stavby činil 145 milionů korun. „Jsem nesmírně ráda, že se projekt, který vznikal v komplikovaném období pandemie, podařilo úspěšně dotáhnout a předat k užívání předškolákům z naší městské části,“ dodala Olga Koumarová.


Autor: puc

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru