Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Novostavba na Václavském náměstí získala ocenění udělené hlavně budovám v Číně
The Flow Building, dům na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Zdroj foto: Flow East

Novostavba na Václavském náměstí získala ocenění udělené hlavně budovám v Číně

Stavba The Flow Building v horní části Václavského náměstí se dočkala mezinárodního ocenění v oblasti realit. Informovala o tom Alexandra Drozdová, mediální zástupkyně společnosti Flow East, majitele objektu. Budova z roku 2020 na náměstí nahradila původně novorenesanční dům U Turků z 19. století.

Budova s charakteristicky zakřivenou skleněnou fasádou je jedním ze tří oceněných evropských projektů v letošním ročníku soutěže China Real Estate and Design Award (CREDAward).

The Flow Building získala titul „Merit“ a zařadila se tak mezi sedm procent nejlépe hodnocených účastníků prvního kola CREDAward. Většina letošních vítězných projektů se nachází v Číně.

„Z ocenění jsme nadšeni – tím spíše, že jsme v hodnocení CREDAward uspěli jako jeden z mála nominovaných zahraničních projektů,“ uvedl James Woolf, CEO a zakladatel společnosti Flow East. „The Flow Building ve svém designu odráží dynamiku a živost samotné Prahy. Uznání je pro nás dalším dokladem toho, že se jedná o výjimečně působivou stavbu,“ dodal.

CREDAward je podle něj prestižní mezinárodní ocenění v oblasti realit udílené každoročně v Číně. V hodnocení zohledňuje jak estetické a funkční aspekty designu nominovaných projektů, tak jejich udržitelné prvky a uživatelskou přívětivost. O udílení ceny rozhoduje komise složená z architektů i akademiků.

The Flow Building již dříve získala ocenění Komerční projekt roku 2021 ze soutěže Estate Awards, tituly Nejlepší kancelářský projekt a Celkový vítěz soutěže HOF Awards nebo titul Nejlepší maloobchodní projekt v soutěži CIJ Awards Czech Republic 2021. Zároveň je první budovou v České republice, která podle nejaktuálnějšího hodnoticího schématu BREEAM získala nejvyšší možné hodnocení na úrovni „Outstanding“.

Záměr stavět nový dům na Václavském vyvolával od počátku i negativní reakce. Do příprav jeho výstavby zasahovala občanská sdružení, někteří odborníci i často protichůdná rozhodnutí úředníků.

Zásadní bylo odmítnutí ministerstva kultury prohlásit dům, který původně stál na místě současného rozestavěného domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, za kulturní památku, uvedla ČTK.


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru