Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Novostavba na Václavském náměstí získala ocenění udělené hlavně budovám v Číně
The Flow Building, dům na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí. Zdroj foto: Flow East

Novostavba na Václavském náměstí získala ocenění udělené hlavně budovám v Číně

Stavba The Flow Building v horní části Václavského náměstí se dočkala mezinárodního ocenění v oblasti realit. Informovala o tom Alexandra Drozdová, mediální zástupkyně společnosti Flow East, majitele objektu. Budova z roku 2020 na náměstí nahradila původně novorenesanční dům U Turků z 19. století.

Budova s charakteristicky zakřivenou skleněnou fasádou je jedním ze tří oceněných evropských projektů v letošním ročníku soutěže China Real Estate and Design Award (CREDAward).

The Flow Building získala titul „Merit“ a zařadila se tak mezi sedm procent nejlépe hodnocených účastníků prvního kola CREDAward. Většina letošních vítězných projektů se nachází v Číně.

„Z ocenění jsme nadšeni – tím spíše, že jsme v hodnocení CREDAward uspěli jako jeden z mála nominovaných zahraničních projektů,“ uvedl James Woolf, CEO a zakladatel společnosti Flow East. „The Flow Building ve svém designu odráží dynamiku a živost samotné Prahy. Uznání je pro nás dalším dokladem toho, že se jedná o výjimečně působivou stavbu,“ dodal.

CREDAward je podle něj prestižní mezinárodní ocenění v oblasti realit udílené každoročně v Číně. V hodnocení zohledňuje jak estetické a funkční aspekty designu nominovaných projektů, tak jejich udržitelné prvky a uživatelskou přívětivost. O udílení ceny rozhoduje komise složená z architektů i akademiků.

The Flow Building již dříve získala ocenění Komerční projekt roku 2021 ze soutěže Estate Awards, tituly Nejlepší kancelářský projekt a Celkový vítěz soutěže HOF Awards nebo titul Nejlepší maloobchodní projekt v soutěži CIJ Awards Czech Republic 2021. Zároveň je první budovou v České republice, která podle nejaktuálnějšího hodnoticího schématu BREEAM získala nejvyšší možné hodnocení na úrovni „Outstanding“.

Záměr stavět nový dům na Václavském vyvolával od počátku i negativní reakce. Do příprav jeho výstavby zasahovala občanská sdružení, někteří odborníci i často protichůdná rozhodnutí úředníků.

Zásadní bylo odmítnutí ministerstva kultury prohlásit dům, který původně stál na místě současného rozestavěného domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, za kulturní památku, uvedla ČTK.


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru