dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi
Novoroční ohňostroj na Letné pohledem ze Střeleckého ostrova. Foto: Aleš Náhlý

Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi

Dnešním rozhodnutím potvrdila městská rada, že Praha uvítá rok 2018 ohňostrojem 1. ledna v 18 hodin. Bude opět odpálen z Letné. Pražský rozpočet přijde na milion korun bez DPH.

Jaký novoroční ohňostroj bude, rozhodne výsledek veřejné zakázky na dodavatele, která bude vyhlášena. Každopádně po konzultacích s odborníky by to měl být klasický ohňostroj se standardní pyrotechnikou, s omezením hlukové zátěže a výškových efektů a naopak s posílením nižších efektů, které jsou viditelné za jakéhokoli počasí.

Anketa

Kdy by se měl konat novoroční ohňostroj hlavního města?

Magistrát po zvážení ustoupil od nápadu objednat takzvaný tichý ohňostroj, který by méně stresoval zvířata. Politici debatovali o využití tichého ohňostroje s ohledem na domácí mazlíčky i volně žijící zvířata, například labutě. Hlasité rány je každoročně stresují. Magistrát však oslovil odborníky, podle kterých to s ohledem na rozsah show není reálné řešení.

Letos 1. ledna byl novoroční ohňostroj odpálen z Letné, loni z Vítkova, kde se lidé stěžovali na špatnou viditelnost.

Letošní ohňostroj se jmenoval Praha dynamická aneb Jeden den matky měst. Jedenáct minut trvající představení vyobrazilo pomyslný jeden pražský den, rozdělený chronologicky do symbolických sedmi obrazů.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru