dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
18°C
Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi
Novoroční ohňostroj na Letné pohledem ze Střeleckého ostrova. Foto: Aleš Náhlý

Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi

Dnešním rozhodnutím potvrdila městská rada, že Praha uvítá rok 2018 ohňostrojem 1. ledna v 18 hodin. Bude opět odpálen z Letné. Pražský rozpočet přijde na milion korun bez DPH.

Jaký novoroční ohňostroj bude, rozhodne výsledek veřejné zakázky na dodavatele, která bude vyhlášena. Každopádně po konzultacích s odborníky by to měl být klasický ohňostroj se standardní pyrotechnikou, s omezením hlukové zátěže a výškových efektů a naopak s posílením nižších efektů, které jsou viditelné za jakéhokoli počasí.

Anketa

Kdy by se měl konat novoroční ohňostroj hlavního města?

Magistrát po zvážení ustoupil od nápadu objednat takzvaný tichý ohňostroj, který by méně stresoval zvířata. Politici debatovali o využití tichého ohňostroje s ohledem na domácí mazlíčky i volně žijící zvířata, například labutě. Hlasité rány je každoročně stresují. Magistrát však oslovil odborníky, podle kterých to s ohledem na rozsah show není reálné řešení.

Letos 1. ledna byl novoroční ohňostroj odpálen z Letné, loni z Vítkova, kde se lidé stěžovali na špatnou viditelnost.

Letošní ohňostroj se jmenoval Praha dynamická aneb Jeden den matky měst. Jedenáct minut trvající představení vyobrazilo pomyslný jeden pražský den, rozdělený chronologicky do symbolických sedmi obrazů.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Včera ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru