dnes
Čtvrtek - zatazeno
7°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
7°C
pozítří
Sobota - oblacno
10°C
Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi
Novoroční ohňostroj na Letné pohledem ze Střeleckého ostrova. Foto: Aleš Náhlý

Novoroční ohňostroj odpálí opět z Letné, bude se držet více při zemi

Dnešním rozhodnutím potvrdila městská rada, že Praha uvítá rok 2018 ohňostrojem 1. ledna v 18 hodin. Bude opět odpálen z Letné. Pražský rozpočet přijde na milion korun bez DPH.

Jaký novoroční ohňostroj bude, rozhodne výsledek veřejné zakázky na dodavatele, která bude vyhlášena. Každopádně po konzultacích s odborníky by to měl být klasický ohňostroj se standardní pyrotechnikou, s omezením hlukové zátěže a výškových efektů a naopak s posílením nižších efektů, které jsou viditelné za jakéhokoli počasí.

Anketa

Kdy by se měl konat novoroční ohňostroj hlavního města?

Magistrát po zvážení ustoupil od nápadu objednat takzvaný tichý ohňostroj, který by méně stresoval zvířata. Politici debatovali o využití tichého ohňostroje s ohledem na domácí mazlíčky i volně žijící zvířata, například labutě. Hlasité rány je každoročně stresují. Magistrát však oslovil odborníky, podle kterých to s ohledem na rozsah show není reálné řešení.

Letos 1. ledna byl novoroční ohňostroj odpálen z Letné, loni z Vítkova, kde se lidé stěžovali na špatnou viditelnost.

Letošní ohňostroj se jmenoval Praha dynamická aneb Jeden den matky měst. Jedenáct minut trvající představení vyobrazilo pomyslný jeden pražský den, rozdělený chronologicky do symbolických sedmi obrazů.


ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

Včera v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

Včera v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

17. února 2020 v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru