dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Novoroční ohňostroj na Vítkově se nelíbí radnici Prahy 3. Může poškodit přírodu, tvrdí
Letos byl odpálen novoroční ohňostroj z Letné, 1. ledna 2016 to bude nově z Vítkova. Foto: Aleš Náhlý

Novoroční ohňostroj na Vítkově se nelíbí radnici Prahy 3. Může poškodit přírodu, tvrdí

Tradiční novoroční ohňostroj býval tradičně odpalován z Letné. V posledních letech magistrát experimentoval jak s místem, tak časem konání. I na letošek je připravena novinka. Při světelné show se budou na Nový rok zraky diváků upínat k vrchu Vítkov, který tvoří pomyslnou hranici mezi Žižkovem a Karlínem. Radnice Prahy 3 považuje krok magistrátu za kontroverzní, obává se dopadů na přírodu.

„Praha 3 akceptuje rozhodnutí magistrátu realizovat novoroční ohňostroj na vrchu Vítkov. Je to území, které je ve vlastnictví hl. města. Radnice si je ale vědoma, že realizace ohňostroje je pro místo jeho konání kontroverzní. Kromě zážitku, který poskytuje divákům, může způsobit újmu na vegetaci i fauně a způsobeným hlukem rušit občany Prahy 3, ale i Prahy 8,“ uvedla městská část v tiskovém prohlášení. Magistrát přitom přemístění ohňostroje z Letné na Vítkov odůvodňuje snahou chránit vodní ptactvo.  

Starostka Vladislava Hujová žádá obyvatele Prahy 3, aby se k místu konání ohňostroje vyslovili. „Prosím obyvatele, aby se vyjádřili k tomu, zda jim nevadí ohňostroj na Vítkově i v příštích letech. Pokud bude převládat negativní stanovisko, uděláme vše proto, aby magistrát příště zvolil jiné místo," uvedla.

Kontaktní tel. na odd. správní: 222116245, e-mail: martins@praha3.cz.

Novoroční ohňostroj začne na Vítkově 1. ledna v 18 hodin. Potrvá deset minut. Nejlépe bude vidět z parku Parukářka, Riegrových sadů, části Karlína, ale třeba i z Bohnic a Čimic. Celý vrch Vítkov bude uzavřen. Magistrát zaplatí za světelnou show necelý milion korun bez DPH.


Další články
Nahoru