dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Novoroční ohňostroj bude v Praze znovu 1. ledna vpodvečer. Zatím není jasné, odkud ho odpálí
Letošní novoroční ohňostroj pohledem ze Střeleckého ostrova. Foto: Aleš Náhlý

Novoroční ohňostroj bude v Praze znovu 1. ledna vpodvečer. Zatím není jasné, odkud ho odpálí

Novoroční ohňostroj se stejně jako letos rozzáří nad Prahou 1. ledna v 18 hodin. S konáním tradiční akce dnes dala souhlas rada hlavního města. Magistrát tak začne s přípravou zakázky, která v předchozích letech pokaždé vyšla na více než milion korun.

Termín konání se z posledního dne roku přesunul do prvního dne roku nového už před několika lety. Podvečerní termín, který více vyhovuje rodinám s dětmi a starším občanům, zvítězil nad půlnoční variantou, která je obvyklá v mnoha metropolích.

Novoroční ohňostroj pohledem ze Střeleckého ostrova

Diskuse se následně vedla kolem toho, odkud má být světelná show odpálena. V uplynulých letech dalo vedení města i z bezpečnostních důvodů přednost Letné před odpalištěm na říčním pontonu mezi Střeleckým ostrovem a Karlovým mostem. Odkud pyrotechnici světelné efekty spustí tentokrát, z podkladů pro radu nevyplývá.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru