Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prohlídky

Novoroční Novomlýnská

1. 1. 2024
Městská společnost Prague City Tourism (PCT) na Nový rok výjimečně otevře Novomlýnskou vodárenskou věž veřejnosti. V pondělí 1. ledna zpřístupní věž Pražanům za doprovodu zábavného programu, který cílí zejména na rodiny s dětmi. Součástí bude vědomostní kvíz, originální ceny i výklad od průvodce. Společnost zve na věž za symbolickou novoroční cenu 10 korun za dospělého a dítě zcela zdarma. Na ostatní pražské věže se držitelé karty či aplikace Lítačka podívají s padesátiprocentní slevou. Novoroční program je poděkováním Pražanům za přízeň v uplynulém roce.

Na Nový rok bude od jedenácti hodin až do pěti do večera výjimečně otevřena Novomlýnská vodárenská věž. Děti i dospělí se tak ponoří do historie Novomlýnské vodárenské věže, ve které je v současné době umístěna expozice o pražských hasičích a požárech. Kromě doprovodného výkladu průvodce bude pro děti připraven zábavný program a originální ceny.

„Dlouhodobě se snažíme prohlubovat vztah Pražanů k historickým objektům v metropoli. Otevřením Novomlýnské vodárenské věže a uspořádáním programu pro ně i jejich děti bychom jim vlastně chtěli poděkovat za přízeň,” řekl předseda představenstva PCT František Cipro a dodal: „Může to být kvalitně strávený čas s rodinou. Děti navíc získají originální dárky.” Děti, kteří se zúčastní vědomostního kvízu na samém vrcholku věže získají jednak odznak Zažij Prahu, který odkazuje na projekt lákající Pražany na zážitkové vycházky Prahou a také originální dárek od českého tvůrce.

„Vážíme si zájmu Pražanů a jejich dětí o metropoli. Sami se snažíme tento zájem prohlubovat a posilovat jejich vztah k městu, ve kterém žijí. Doufáme, že si děti program užijí a naši skvělí průvodci odpoví na všechny jejich zvídavé dotazy,” řekla Pavla Bartásková, ředitelka Pragensia viva, která má doprovodný program na starosti. 

Novomlýnská vodárenská věž je jedním z objektů ve správě Prague City Tourism. Historicky věž sloužila jako hlavní zásobárna vody dolního Nového Města pražského. Věž prošla celkovou rekonstrukcí a v současné době je zde umístěna expozice o pražských hasičích a požárech.

Děti se první den v roce 2024 do věže podívají zcela zdarma, jejich doprovod zaplatí symbolickou částku 10 korun. Držitelé karty či aplikace Lítačka navíc na ostatních pražských věžích tento den získají padesátiprocentní slevu na vstup.

Jedná se o: Prašnou bránu, věž Staroměstské radnice, mostecké věže, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Svatomikulášskou městskou zvonici. Více informací o akci zájemci naleznou na stránkách prague.eu. 


Poznejte petřínské kvítí

Dnes v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Performativní přednáška s antropologem Matinem Soukupem

Dnes v 06:43

Pragovka Gallery zve 18. července od 18 hodin na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona Horvátha Broken femur.

Komentované prohlídky Slavia Musea a stadionu Fortuna Arena

11. července 2024 v 07:07

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 17. a 24. července na komentovaných prohlídkách Slavia Musea a stadionu.

Vycházka: Malostranské šlechtické zahrady

11. července 2024 v 06:44

Putování po malostranských zahradách započne v neděli 14. července v 9:30 v jedné z těch nejkrásnějších, Valdštejnské, další kroky povedou do vzájemně propojených zahrad na jižním svahu pod Pražským hradem. Tvoří je celkem pět honosných zahrad – Ledeburská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a...

Komentovaná prohlídka výstavy Antonín Dvořák: Můj život a dílo

9. července 2024 v 11:04

Přijďte si 18. července prohlédnout výstavu, kterou vás provede jedna z jejích kurátorek. Začíná se v 16 hodin.

V sobotu se můžete ochladit v krytu Folimanka

9. července 2024 v 07:55

Kryt Folimanka je v největší podzemní stavbou na území Prahy 2. Rozloha krytu je 1332 m2 a ukrýt se v něm může 1300 osob. Kryt je udržovaný, osvětlený, vytápěný a v případě potřeby plně funkční.

Praha 15: Do Toulcova dvora s průvodcem

8. července 2024 v 11:15

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte 20. července na sobotní prohlídku. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti...

Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 19. a 20. století

8. července 2024 v 08:27

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V sobotu 13. července se v 13:30...

Červencová procházka Vinohradským hřbitovem

6. července 2024 v 08:22

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V sobotu 13. července se v 10:30...

Komentovaná prohlídka Vyšehradského hřbitova

5. července 2024 v 07:55

Prohlídka 16. července začíná před hlavním vstupem baziliky sv. Petra a Pavla. Připomene počátky i současnost našeho národního pohřebiště, nejvýznamnější osobnosti zde pochované a všimneme si i umělecké výzdoby, kterou tvořili ti nejvýznamnější sochaři a architekti své doby – od 19. století do...

Komentovaná prohlídka: Pražské Židovské město

4. července 2024 v 08:02

Židovské muzeum v Praze nabízí každou neděli všem individuálním návštěvám i skupinám výhodné prohlídky s akreditovaným průvodcem či průvodkyní. Okruh pražské Židovské město nabízí ve spolupráci s Židovskou obcí v Praze.

Sochu Neptuna si prohlédnete v přízemí Novoměstské radnice

29. června 2024 v 09:30

Socha Neptuna z jemného pískovce, kterou vytvořil v letech 1875 – 1877 sochař Bohuslav Schnirch na návrh architekta Jana Vorlíčka zdobí již téměř 10 let prostor vstupní svatební haly v přízemí Novoměstské radnice v Praze 2.

Bydlíte v Praze 6? Svezte se retrobusem

24. června 2024 v 06:39

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš ve spolupráci s Muzeem MHD Praha zvou občany Prahy 6 na jízdu muzejním autobusem v trase linky K, přes Hanspaulku a Ořechovku.

Prohlídky Velkého strahovského stadionu

21. června 2024 v 11:28

U příležitosti XVII. všesokolského sletu připravila nezisková organizace Open House Praha sérii komentovaných prohlídek Velkého strahovského stadionu, které se uskuteční v termínu od neděle 30. června do pátku 5. července 2024.

Další články
Nahoru