Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prohlídky

Novoroční Novomlýnská

1. 1. 2024
Městská společnost Prague City Tourism (PCT) na Nový rok výjimečně otevře Novomlýnskou vodárenskou věž veřejnosti. V pondělí 1. ledna zpřístupní věž Pražanům za doprovodu zábavného programu, který cílí zejména na rodiny s dětmi. Součástí bude vědomostní kvíz, originální ceny i výklad od průvodce. Společnost zve na věž za symbolickou novoroční cenu 10 korun za dospělého a dítě zcela zdarma. Na ostatní pražské věže se držitelé karty či aplikace Lítačka podívají s padesátiprocentní slevou. Novoroční program je poděkováním Pražanům za přízeň v uplynulém roce.

Na Nový rok bude od jedenácti hodin až do pěti do večera výjimečně otevřena Novomlýnská vodárenská věž. Děti i dospělí se tak ponoří do historie Novomlýnské vodárenské věže, ve které je v současné době umístěna expozice o pražských hasičích a požárech. Kromě doprovodného výkladu průvodce bude pro děti připraven zábavný program a originální ceny.

„Dlouhodobě se snažíme prohlubovat vztah Pražanů k historickým objektům v metropoli. Otevřením Novomlýnské vodárenské věže a uspořádáním programu pro ně i jejich děti bychom jim vlastně chtěli poděkovat za přízeň,” řekl předseda představenstva PCT František Cipro a dodal: „Může to být kvalitně strávený čas s rodinou. Děti navíc získají originální dárky.” Děti, kteří se zúčastní vědomostního kvízu na samém vrcholku věže získají jednak odznak Zažij Prahu, který odkazuje na projekt lákající Pražany na zážitkové vycházky Prahou a také originální dárek od českého tvůrce.

„Vážíme si zájmu Pražanů a jejich dětí o metropoli. Sami se snažíme tento zájem prohlubovat a posilovat jejich vztah k městu, ve kterém žijí. Doufáme, že si děti program užijí a naši skvělí průvodci odpoví na všechny jejich zvídavé dotazy,” řekla Pavla Bartásková, ředitelka Pragensia viva, která má doprovodný program na starosti. 

Novomlýnská vodárenská věž je jedním z objektů ve správě Prague City Tourism. Historicky věž sloužila jako hlavní zásobárna vody dolního Nového Města pražského. Věž prošla celkovou rekonstrukcí a v současné době je zde umístěna expozice o pražských hasičích a požárech.

Děti se první den v roce 2024 do věže podívají zcela zdarma, jejich doprovod zaplatí symbolickou částku 10 korun. Držitelé karty či aplikace Lítačka navíc na ostatních pražských věžích tento den získají padesátiprocentní slevu na vstup.

Jedná se o: Prašnou bránu, věž Staroměstské radnice, mostecké věže, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Svatomikulášskou městskou zvonici. Více informací o akci zájemci naleznou na stránkách prague.eu. 


Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Exkurze na Bubenečské nádraží

27. února 2024 v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

21. února 2024 v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Mezinárodní den průvodců: Vyšehrad

19. února 2024 v 07:39

Údajné sídlo legendární kněžny Libuše, rezidence českých panovníků přelomu 11. a 12. století a sídlo kapituly, jejíž probošti bývali nejvyššími kancléři země nebo symbolický bod korunovačních cest našich králů. Bezplatná prohlídka Tomáše Kryla a projektu Vycházky Prahou v rámci Mezinárodního dne...

Procházka: Nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů

13. února 2024 v 07:17

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V sobotu 17. února se ve 13 hodin projdete nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů.

Anežský klášter, aneb jak se žilo ve středivěku

12. února 2024 v 09:12

Komentovaná prohlídka gotického skvostu, areálu Anežského kláštera v sobotu 17. února. Seznámíte se s historií této pozoruhodné budovy, kterou po jejím založení obývaly hned dva řády: klarisky a minorité. Dozvíte se, kde zakladatelka tohoto kláštera, svatá Anežka Česká, přebývala a uvidíte místo,...

Den otevřených dveří v Hasičské stanici Modřany

9. února 2024 v 16:29

Hasiči Praha pořádají v neděli 11. února při příležitosti Dne jednotného evropského čísla tísňového volání 112 Den otevřených dveří v Hasičské stanici Modřany.

Komentovaná prohlídka výstavy Michaely Spružinové

5. února 2024 v 10:58

Komentovaná prohlídka výstavy Michaely Spružinové – V trní se koná ve středu 7. února od 17 hodin v Galerii Kuzebauch.

Prohlídka: Starý židovský hřbitov na Žižkově

29. ledna 2024 v 08:54

Zažít něco neobvyklého s příchutí tajemna, a navíc se dozvědět více o pohnuté historii Starého židovského hřbitova na Žižkově, můžete v neděli 11. února.

V únoru začínají prohlídky Novoměstské radnice

27. ledna 2024 v 08:51

První letošní komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, na kterou je třeba si předem zarezervovat místo, se koná 13. února.

Zimní kouzelná stezka

22. ledna 2024 v 09:24

Praha 14 zve děti a rodiče v neděli 28. ledna na kouzelnou stezku.

Dvojka pro přátele kultury zve do Katedrály sv. Víta

11. ledna 2024 v 10:53

Je nepřehlédnutelnou dominantou nejen Pražského hradu, ale také celé metropole již od doby Karla IV. Stavba prošla tolika architektonickými i uměleckými proměnami, že ji dnes můžeme považovat za skutečnou učebnici architektury. Dvojka pro přátele kultury zve do Katedrály sv....

Další články
Nahoru