dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Občanská sdruženíPražský život

Novoročenky, které pomáhají: Klienti Duhy namalovali obrazy

Společnost Duha podporuje svoje klienty, dospělé lidi s mentálním znevýhodněním, na cestě k co nejsamostatnějšímu životu již 23 let. Stojí také za charitativním projektem, který může na cestě ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu jejím klientům pomoci. Zapojením se do projektu, získá každý dárce originální novoročenku vytvořenou z obrazu, který namaloval klient Společnosti Duha a samotný obraz pak může zdobit kancelář nebo byt dárce. Vernisáž obrazů proběhne 8. října v 18 hodin ve Výtvarném ateliéru – Balbínova 28, Praha 2.

Autory obrazů, které budou představeny na vernisáži, jsou klienti Společnosti Duha, dospělí lidé s mentálním znevýhodněním, kterým poskytuje Společnost Duha sociální služby Chráněné bydlení, Podporu samostatného bydlení a Centrum denním služeb.

Ve všech službách jde o to, aby její klienti mohli vést svůj život co nejvíce srovnatelný s životem nás, zdravých lidí. Aby mohli zažívat to, co je pro nás zdravé samozřejmé, ale co by bez podpory asistentů nezvládli. Společnost poskytuje svým klientům podporu a asistenci přesně podle jejich individuální potřeby a míry jejich znevýhodnění.

Mohou tak žít v běžném bytě, trávit svobodně svůj volný čas, mít smysluplný denní program, díky němuž se zdokonalují právě v tom, v čem potřebují. Cílem služeb je zajistit maximální možnou samostatnost klientů, kvalitní a plnohodnotný život. Tomu, aby Společnost Duha mohla profesionálně fungovat, pomůže i projekt Novoročenky, které pomáhají.

Tento originální projekt přinesl ve dvou ročnících částku 267 000 korun. Zároveň získané finance pomohly a pomohou i klientům, kteří do jejích služeb vstoupili jako jedni z prvních a jsou již v seniorském věku.

„Spolu s tím jak naši klienti stárnou, jim ubývají síly a zvyšuje se potřeba podpory, tedy i počet asistenčních hodin. Cílem Společnosti Duha je poskytovat našim seniorům služby v jejich prostředí, tedy chráněném bytě, jak nejdéle to bude možné,“ říká Eva Brožová, ředitelka společnosti.

Na vernisáži bude vystaveno téměř 40 obrazů, které vznikaly při tvorbě v Centru denních služeb a na Klubu malování, které pod vedením arteterapeutky Veroniky Lejcarové navštěvují klienti, které malování nejvíce oslovilo.

Přijďte se seznámit s klienty a jejich obrazy z projektu Novoročenky, které pomáhají do Výtvarného ateliéru – Balbínova 28, Praha 2 ve čtvrtek 8. října 2015 v 18.00 hodin. Není nad to vidět originál! Výstava v ateliéru potrvá do 15. října. Navštívit můžete i webové stránky projektu www.novoročenky-pomahaji.cz


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Další články
Nahoru