dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Novoměstskou radnici zaplavila česká řemesla všeho druhu
Novoměstská radnice je zaplavena českými řemesly všeho druhu. Foto: NR

Novoměstskou radnici zaplavila česká řemesla všeho druhu

Trh „Řemeslo na Novoměstské radnici“ vrcholí dnes od 10 do 18 hodin v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Návštěvníci se mohou seznámit s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také je možnost si přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.

Nechybí ani lákavé občerstvení po celý den. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Současná řemesla prezentují střední školy i odborná učiliště, stejně tak jednotliví provozovatelé řemesel, kteří v daném oboru podnikají. Nabídka je velice pestrá. Umělecky zaměřený kovář, řezbář, sklář, rytec či keramik. Nejen dívky se mohou seznámit s „řemesly krásy“ jako je kadeřnice či kosmetička. Technické nadšence potěší prezentace oboru jako automechanik, elektrikář či chemik. Nově se letos představuje fotograf, zahradník či oděvní návrhář. A mnoho dalších.

Široký záběr trhu doplňuje prodejní přehlídka českých hraček a modelů, vyšívaného textilu, koženého zboží, skla a keramiky, šperků z různých materiálů a dalších výrobků. Součástí prodejní nabídky je také sortiment potravin a pochutin.

„Touto akcí chceme oslovit všechny milovníky řemesel i budoucí uchazeče, kteří mají zájem o řemeslné obory a rádi by si prakticky vyzkoušeli vybraná řemesla. Mysleli jsme také na rodiny s dětmi, kteří se chtějí s řemesly teoreticky i prakticky seznámit a jako bonus si ty krásné výrobky odnést domů,“ zve na trh ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru