dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Novoměstská radnice láká i v létě na kulturu
Novoměstská radnice v Praze 2 na Karlově náměstí. Foto: Ondřej Kořínek / Wikimedia Commons

Novoměstská radnice láká i v létě na kulturu

Novoměstská radnice pořádá během prázdninových měsíců několik akcí, které významnou měrou obohatí aktivity kulturního léta v Praze. Naplňuje se tak poslání této příspěvkové organizace MČ Praha 2, která má ambici stát se kromě navštěvované národní kulturní památky i svébytným multifunkčním prostorem pro prezentaci různých uměleckých stylů a žánrů.

Hned dva zahraniční orchestry a sólisté se sejdou na nádvoří Novoměstské radnice 25. července v 19:30, kdy zde odehrají koncert v rámci 11. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Jazzový most, jenž se pořádá každoročně od vstupu České republiky do Evropské unie.

Výhled na Prahu z ptačí perspektivy z ochozu radniční věže lze zase v červenci a první polovině srpna spojit s návštěvou společné výstavy fotografa Jindřicha Štreita a malíře Pavla Formana Možnosti dialogu.

Další výstava bude instalována v Galerii v přízemí, kde po celý červenec budou obrazy Jaroslavy Pírkové vypovídat o niterných pocitech a zachycení okamžiku, představy, pocitu.

I během léta pokračuje Neviditelná výstava, teprve druhá svého druhu v Evropě, kde si každý návštěvník v zatemněných prostorách výstavních sálů může vyzkoušet roli slabozrakého či zcela slepého člověka. Přístupná je i stálá expozice v bytě věžníka, jež představuje na kopiích dobových rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy historii Nového Města, Novoměstské radnice a Karlova náměstí.

Novoměstská radnice je národní kulturní památkou, v níž se dodnes zachovaly některé gotické a renesanční interiéry, a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům.

V poslední době se dostává do povědomí Pražanů i jako zajímavý kulturní prostor, kde se konají koncerty, výstavy, přehlídky módy, historické trhy a řada dalších akcí.


Další články
Nahoru