dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Novodvorská se mění v bezpečnější ulici, první úsek je již upraven
Již provedené úpravy na Novodvorské ulici. Foto: archiv TSK

Novodvorská se mění v bezpečnější ulici, první úsek je již upraven

Výraznou proměnou prošla v Praze 4 Novodvorská ulice v úseku mezi ulicemi Vavřenova a Mariánská. Byly zde upraveny přechody, přidány bezpečnostní plastové sloupky – takzvané balisty, vyznačeny cyklopruhy a silničáři zbavili frekventovanou silnici výtluků.

„Soubor těchto opatření zvýší bezpečnost provozu pro chodce, cyklisty, ale v neposlední řadě i pro motoristy,“ prohlásil Ladislav Pivec, ředitel Technické správy komunikací (TSK).

Práce na tomto úseku navázaly na opatření přijatá v loňském roce. Tehdy se cyklopruhy včetně již zmíněných bezpečnostních prvků objevily na Vrbově v úseku od Jižní spojky na konec Vrbovy ke křižovatce Vavřenova x Novodvorská.

V nejbližší době TSK zahájí úpravy Novodvorské v úseku od Mariánské ulice po Durychovu. „Opatření budou shodná s řešením předchozího úseku,“ uvedl mluvčí Tomáš Mrázek a dodal.

novodvorska-bezpecnejsi1-nahled

Novodvorská

V příštím roce hodlají pražští silničáři realizovat cyklopruhy a úpravy přechodů také v úseku mezi Durychovou a Meteorologickou ulici.

V současné době je na pražské komunikační síti téměř devadesát kilometrů integračních opatření pro cyklisty – cyklopruhů, cyklopiktokoridů, vyhrazených společných pruhů pro cyklisty, autobusy a taxi či cykloobousměrek. Cyklisté mají k dispozici 550 kilometrů cyklotras a 160 kilometrů cyklostezek


Další články
Nahoru