dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C

Novinky Veletrhu sociálních služeb se osvědčily

Poprvé v nových prostorách (příjemnějších pro vystavovatele i návštěvníky), s novým doprovodným programem a s téměř dvojnásobným počtem zúčastněných vystavovatelů – takové byly nejdůležitější postřehy z Veletrhu sociálních služeb pro Prahu 12, který se uskutečnil 19. září v prostorách obchodního centra Prior na Sofijském náměstí v Modřanech.

Uvolněná radní Daniela Rázková při zahájení veletrhu oprávněně poděkovala společnosti Duda za spolupráci při úpravě prostor druhého patra obchodního centra, díky čemuž vzniklo důstojné prostředí pro veletrh a dost místa pro rekordní počet vystavujících.

Zatímco v posledních letech jich bylo 23 či 25, tentokrát se veřejnosti představilo 41 poskytovatelů sociálních služeb. A prvně se prezentoval také portál pro sociální oblast Pomoc na dvanáctce (http://p12.helpnet.cz), který vznikl ve spolupráci městské části Praha 12 a neziskové organizace BMI sdružení. Za první tři měsíce provozu již získal početnou obec uživatelů. Při ohlédnutí za uplynulým rokem vyzvedla radní Rázková i skutečnost, že na projekty v sociální oblasti rozdělila Praha 12 v grantových řízeních historicky nejvíce peněz, celkem milion korun na rok.

Pro návštěvníky byl připraven rovněž katalog poskytovatelů, který Praha 12 vydala aktuálně k veletrhu. Zájemci jej mohou získat ještě na radnici v Pískové ulici či na odboru sociálních věcí ÚMČ (OSV) v Čechtické ulici.

„Veletrhu jsme využili také k informování poskytovatelů sociálních služeb o možnosti zapojit se do komunitního plánování, podílet se na definování podoby sítě sociálních a návazných služeb v období 2015 – 2020 v Praze 12," uvedl vedoucí OSV Ladislav Marek. První setkání pracovních skupin komunitního plánování proběhnou již v září a říjnu letošního roku.

Novinkou letošního veletrhu byl i doprovodný program rozdělený do několika bloků podle cílových skupin, v nichž organizace představily svoje aktivity. Na veletrhu se nenudily ani děti, pro něž byl vyhrazen jeden kout s bazénem s kuličkami, malováním na obličej, balónkovou dílnou a dalšími atrakcemi.

Pro rodiče byl v podvečer připraven zajímavý seminář na téma bezpečný internet, který se zaměřil na způsob chování na internetu a rizika jeho uživatelů zejména dětí a mládeže. Jak doprovázet své mladé klienty v digitálním světě prozradil rodičům a sociálním pracovníkům Prahy 12 zástupce Národního centra bezpečného internetu Robert Máca, který v současnosti připravuje preventivní projekty pro školy na dvanáctce.


Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

Dnes v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

Dnes v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

Dnes v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Výstava: Kouzlo svatých obrázků

Dnes v 17:17

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 9. prosince do 2. dubna v hlavní budově muzea výstavu Kouzlo svatých obrázků. Svaté obrázky představují specifický pramen poznání náboženského života v Čechách nejen v průběhu rekatolizace v druhé polovině 17. a v 18. století, ale i v období po josefínských...

Pro děti: Zimní hudební radovánky

Dnes v 17:08

Co v zimě dělají Mrazík, Louskáček a další pohádkové postavy? A jak se v zimě chová hudba? Děti si poslechnou Vivaldiho sonátu Zima a zahrají si na orffovy hudební nástroje. A bude se i zpívat a kreslit.

Poklad mincí ze Štěpánské ulice uvidíte v muzeu

Dnes v 15:39

V roce 2005 byl při archeologickém výzkumu dvorku vnitrobloku domu č. 33, č. p. 645 ve Štěpánské ulici objeven poklad. Uložený byl v keramické nádobě, tzv. loštickém poháru, překryté kusem kůže ležel pod podlahou. Obsahoval 2052 stříbrných mincí ze 14. – 15. století o celkové hmotnosti 0,59 kg,...

Blešák v Jakoby&Mongol

Dnes ve 13:06

V sobotu 20. ledna v 11 hodin v Praze 7 ve Veverkově ulici najdete dámské i pánské a dětské věci, i archivní kousky od Jakoby&MONGOL za super ceny.

Aplikaci Volby 2018 spustila na mapovém portále Praha 2

Dnes ve 12:27

Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy.

Luděk Sobota a Petr Kroutil na jednom pódiu

Dnes v 11:54

Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových...

Běžecká škola Prahy 10 dnes v 18 hodin

Dnes v 10:38

Chcete zhubnout, potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Dnes Běžecká škola Prahy 10.

Jak fungují rostliny? Badatelské odpoledne

Dnes v 09:45

Odpoledne pro děti i dospělé, kteří mají zájem podívat se na rostliny z hlediska fotosyntézy, případně pod mikroskopem.

Máme rádi Prahu 1. Slavnostní zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol

Dnes v 08:11

Praha 1 zve na zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol k projektu Máme rádi Prahu 1.

Další krátké zprávy
Nahoru