dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Novinky v jízdních řádech od 4. května

Od 4. května dochází k úpravě jízdních řádů vybraných autobusových linek PID. Letištní metrobusová linka 119 zahajuje plnou turistickou sezonu a tak se podobně jako v loňském roce zkracují intervaly v pracovní den, zejména v dopoledním období, kdy na každé metro navážou dva autobusy. Zároveň je posunut první ranní spoj ve směru Letiště z důvodu lepší návaznosti na kolejovou dopravu.

Dalším zlepšením je úprava jízdního řádu linky 231 v trase Na Knížecí – Dívčí hrady – Na Knížecí o víkendech ráno a podvečer, kdy se dosud nepravidelný interval zkracuje na pravidelných 30 minut, jako po celý zbytek dne. Tím je i lépe koordinován jízdní řád se souběžnou linkou 120.

Na lince 191 (Na Knížecí – Letiště) se upravují trasy prvních a posledních spojů kvůli zlepšení koordinace s noční linkou 510.

U linky 269 se upravují časové polohy ranních vložených spojů v trase Satalice – Letňany.

Dále se pro linku 168 zřizuje druhá zastávka Nové Butovice v Bucharově ulici ve směru Poliklinika Petřiny. Nová zastávka se zřizuje také na lince 121, a to druhá zastávka Pankrác v ulici Na Pankráci ve směru Nádraží Braník.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru