dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Novinky na Střeláku: bude povolen vstup na trávník. Zavíračka? Zůstane, možná se posune
Zákaz vstupu na trávník platí od zářijového znovuotevření Střeleckého ostrova. Foto: Jindřich Dvořák

Novinky na Střeláku: bude povolen vstup na trávník. Zavíračka? Zůstane, možná se posune

Návštěvníky Střeleckého ostrova v centru Prahy loni na podzim při znovuotevření po rekonstrukci překvapila řada novinek. Byly opravené cesty, vzniklo nové hřiště a výtah, ale také začal platit přísný návštěvní řád ostrova. Lidé nesměli oproti minulosti vstupovat mimo cesty a ostrov se v noci pro veřejnost začal zavírat. Plánují se letos změny v řádu?

Zákaz vstupovat mimo opravené cesty byl kvůli výsevu trávníků docela logický. Budou si v letošním roce konečně návštěvníci ostrova moci odpočinout na trávě, aniž by se museli bát, že dostanou pokutu? „Vegetace již dostatečně zakořenila, a proto umožníme vstup na trávníky bez rizika jeho zničení,“uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

I letos však bude v noci vstup na ostrov zakázán. „Uzavírání přes noc je nutností jako ochrana před případným divokým tábořením a popíjením alkoholu a zůstane v platnosti,“ pokračovala Blažková.

Ostrov je otevřen od dubna do konce října od 6 do 22 hodin, od listopadu do konce března od 8 do 19 hodin. „O případném posunutí zavírací hodiny je však možné uvažovat, zatím v této věci nepadlo žádné nové rozhodnutí,“ dodala mluvčí Prahy 1.


Další články
Nahoru