dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Letní Praha

Novinku v nabídce letních dětských táborů finančně podpoří Praha 2

Letos poprvé uspořádá Dům dětí a mládeže Praha 2 dobrodružný letní tábor v Žihli s brannou tematikou. Na novinku v nabídce dětských letních táborů přispěje druhá městská část celkovou částkou 70 200 korun. Rozhodli o tom zastupitelé Prahy 2 na svém včerejším zasedání.  

Nový letní tábor, který proběhne od 29. července do 5. srpna, je zaměřen na děti ve věku 10 až 15 let. Ty se na něm naučí základy přežití v přírodě, osvojí si znalosti topografie a navigace v terénu, vyzkouší si odvahu při nočních bojových hrách s přespáním mimo základnu a získají zdravotnickou průpravu.

„Často se hovoří o tom, že současná generace dětí nemá dost pohybu a volný čas tráví u počítačů. Není třeba nad tím lamentovat, je nutné s tím něco dělat. Proto jsme se rozhodli podpořit tento letní tábor, kde si děti zvýší svoji fyzickou kondici a získají dovednosti, které se jim mohou kdykoliv v průběhu života hodit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Veřejná finanční podpora, kterou poskytne městská část Praha 2, bude využita na nákup materiálu, vybavení a služby spojené s organizací tábora. Děti čeká týden plný zábavy, adrenalinu a dobrodružství pod vedením zkušených a přátelských vedoucích.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru