Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Novinka v Praze 6: Slavnostní vítání pejsánků

Obřady vítání dětí se v Praze 6 nově rozšíří o vítání psích mazlíčků. V reprezentativních prostorách Skleněného paláce vzniká speciální prostor uzpůsobený pro tento slavnostní ceremoniál.

Úpravy začaly o víkendu instalací plošiny s červeným kobercem. „Uznání důležité role čtyřnohých přátel v našich životech je zásadní pro posílení šestkového komunitního ducha. Ze strany městské části jde zároveň o symbolické poděkování zodpovědným pejskařům, kteří platí za své psy poplatky a uklízejí exkrementy,“ říká Jakub Stárek, starosta Šestky, který osobně přivítá každého nově registrovaného psa v obvodu. 

Pejska přivítá starosta i kazatel

starek-a-pes

Psi se dočkají i potřesení tlapky se starostou. Foto: P6

Součástí ceremonie bude nejen předání Průkazu psího občana, ale také slavnostní „Pawshake“ (potřesení tlapky) se starostou, požehnání psím kazatelem za dlouhý a šťastný život a předání pamětní známky s vyrytým jménem. Každý pejsek obdrží také obojek, misku a dečku s logem Prahy 6.

Rada městské části uzavřela smlouvu s lokálním výrobcem psího krmiva na výrobu granulí ve tvaru šestky. „Věříme, že tento nevídaný krok posílí vazby mezi občany a zároveň podtrhne významnou roli, kterou psi v našich životech hrají,“ píše se v usnesení rady.

Psí obřadní síň ve Skleňáku vyzdobená tapetou rozkvetlé louky poslouží také jako fotokoutek, každý psík obdrží sadu památečních fotografií.

Od léta radnice plánuje zřídit podle projektu spolku Pět šťastných tlapek speciální obřadní louku na Břevnově. Skeptici a kritici sice označují plán za „štěkající šílenost“, ale skutečnost dává za pravdu radnici, která registruje už čtyři desítky přihlášených, kteří s nadšením čekají na první ceremoniál.


Autor: Alo

Čarodějnický rej u sokolovny v Praze 15

Dnes v 10:36

Před Švehlovou sokolovnou se 30. dubna slétnou čarodějnice. Soutěže, sladké ceny, buřtíky a oheň, začíná se v 17 hodin.

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Další články
Nahoru