dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Novinka: Použitý textil, obuv a oděvy lze odevzdávat i ve sběrných dvorech
Ilustrační foto: freeimages

Novinka: Použitý textil, obuv a oděvy lze odevzdávat i ve sběrných dvorech

Hlavní město Praha umístí na všech sběrných dvorech, které provozuje, speciální oranžové kontejnery na použitý textil, obuv a oděvy. Nasbírané věci bude odebírat Diakonie Broumov, s níž město uzavřelo smlouvu, a použije je pro charitativní účely. Kontejnery na textil budou rozmístěny na sběrných dvorech během srpna a září.

kontejner-textil-nahled V současné době provozuje Praha 19 sběrných dvorů, které slouží pro občany s trvalým pobytem na území hlavního města zdarma. Ve sběrných dvorech lze odevzdat objemný odpad (nábytek, zařízení domácnosti), stavební suť z bytových úprav v množství do 1m3 zdarma, dřevěný odpad, odpad z údržby zeleně, kovový odpad, papír, sklo, plasty, nápojové kartony, nebezpečné složky komunálního odpadu, pneumatiky  od  25 korun za kus, vyřazená elektrozařízení (lednice, pračky, televize, rádia, sporáky, počítače, videa…) a nyní nově i použitý textil, obuv a oděvy. Po Praze je v současné době rozmístěno zhruba 190 kontejnerů na textil.

Posláním sociálního družstva Diakonie Broumov je pomoci lidem, kteří se z různých důvodů ocitli v krizové životní situaci. Jeho nosným programem je sběr použitého textilu z domácností po celé České republice. Diakonie za kalendářní rok odebere cca 8 500 tun textilu.


Další články
Nahoru