dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Novinka: odrážedla, skládací a dětská kola už jsou v MHD legální
Dětské kolo. Ilustrační foto: Tazio Rossi / Wikimedia Commons

Novinka: odrážedla, skládací a dětská kola už jsou v MHD legální

Od začátku září je možné ve všech dopravních prostředcích pražské MHD nově přepravovat jako zavazadlo sbalené skládací jízdní kolo, dětské odrážedlo nebo dětské jízdní kolo pro dítě do šesti let věku.

Takové zavazadlo může stanovené maximální rozměry (50 × 60 × 80 cm) překročit v jednom rozměru a lze je přepravovat jen s ohledem na okamžité obsazení vozidla. Pro držitele předplatních jízdenek je tato přeprava zdarma (pro ostatní za 16 korun).

„Novinka zlepší podmínky pro cestování nejen rodičům s malými dětmi, ale také dospělým majitelům skládacího jízdního kola. Je tak narovnán stav, kdy byly tyto předměty v dopravních prostředcích přepravovány i přes rozpor s přepravními podmínkami,“ uvedl Filip Drápal ze společnosti Ropid, která dopravu v Praze organizuje.

Úprava Smluvních přepravních podmínek Pražské integrované dopravy (PID) vzešlá z poznatků z reálného provozu i z podnětů cestující veřejnosti tak podle Drápala odstraňuje případné rozpory při cestách PID a rozšiřuje možnosti kombinace veřejné dopravy a méně rozměrných přibližovadel, která zejména dětem příhodně zkracují vzdálenosti.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru