dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Noví členové TOP 09 letos poprvé pohromadě
Foto: TOP 09

Noví členové TOP 09 letos poprvé pohromadě

Setkání nových členů TOP 09 uspořádala pražská organizace strany. Poznat pražské vedení TOP 09 a seznámit se s fungováním komunální politiky přišlo do kavárny Louvre několik desítek zájemců.  Diskutovali nejen o problémech Prahy, ale také o tom, co je motivovalo stát se členy TOP 09.

„Vstoupil jsem do TOP 09 na začátku roku 2010 a za těch osm let si nepamatuji ani vteřinu, kdy bych litoval vstupu do politiky i do TOP 09. A to i přesto, že je to někdy nelehký osud být komunálním politikem. Parafrázuji teď Václava Havla: naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale pocit, že má něco smysl. A já ten pocit mám. A přeji vám, abyste se v TOPce cítili tak jako já,“ řekl novým členům předseda TOP 09 Praha Jakub Lepš.

Lidé si na setkání mohli poslechnout postřehy z práce zastupitelů magistrátu hlavního města, s nimiž je seznámil předseda klubu zastupitelů Václav Novotný. Účastníky zajímala například tvorba koalic na pražském magistrátu.

Starosta Prahy Libuš a místopředseda pražské TOP 09 Jiří Koubek přiblížil novým členům život politika: „Pustit se do komunální politiky není tak složité. Hlavní je, abyste měli rádi lidi, usmívali se na ně a naslouchali jim. Dále musíte být aktivní a zároveň taky uvěřitelní. Důležité je mít vlastní téma a věnovat druhým svůj čas.“

Třetina účastníků plánuje kandidovat v blížících se komunálních volbách. Nové členy motivoval ke vstupu do strany hlavně výsledek loňských sněmovních voleb. „Potom, co se dělo na podzim 2017, jsem se rozhodla, že už nemá smysl si jen někde stěžovat. Nadávání není pro mě, chtěla jsem něco udělat. A proč TOP 09? Je mi nejbližší programem a hlavně fandím Evropské unii. Taky to byla osobnost Karla Schwarzenberga, který je mi sympatický,“ řekla jedna účastnic večerní akce.

Setkání je součástí řady projektů, které pro své členy pořádá TOP 09 Praha ve spolupráci s think tankem TOPAZ. Cílem je motivovat je k prosazování postojů strany a k aktivnímu zapojení do kampaně k podzimním volbám.

 


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru