dnes
Pondělí - prehanky-dest
21°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
23°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
21°C
Noví členové TOP 09 letos poprvé pohromadě
Foto: TOP 09

Noví členové TOP 09 letos poprvé pohromadě

Setkání nových členů TOP 09 uspořádala pražská organizace strany. Poznat pražské vedení TOP 09 a seznámit se s fungováním komunální politiky přišlo do kavárny Louvre několik desítek zájemců.  Diskutovali nejen o problémech Prahy, ale také o tom, co je motivovalo stát se členy TOP 09.

„Vstoupil jsem do TOP 09 na začátku roku 2010 a za těch osm let si nepamatuji ani vteřinu, kdy bych litoval vstupu do politiky i do TOP 09. A to i přesto, že je to někdy nelehký osud být komunálním politikem. Parafrázuji teď Václava Havla: naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale pocit, že má něco smysl. A já ten pocit mám. A přeji vám, abyste se v TOPce cítili tak jako já,“ řekl novým členům předseda TOP 09 Praha Jakub Lepš.

Lidé si na setkání mohli poslechnout postřehy z práce zastupitelů magistrátu hlavního města, s nimiž je seznámil předseda klubu zastupitelů Václav Novotný. Účastníky zajímala například tvorba koalic na pražském magistrátu.

Starosta Prahy Libuš a místopředseda pražské TOP 09 Jiří Koubek přiblížil novým členům život politika: „Pustit se do komunální politiky není tak složité. Hlavní je, abyste měli rádi lidi, usmívali se na ně a naslouchali jim. Dále musíte být aktivní a zároveň taky uvěřitelní. Důležité je mít vlastní téma a věnovat druhým svůj čas.“

Třetina účastníků plánuje kandidovat v blížících se komunálních volbách. Nové členy motivoval ke vstupu do strany hlavně výsledek loňských sněmovních voleb. „Potom, co se dělo na podzim 2017, jsem se rozhodla, že už nemá smysl si jen někde stěžovat. Nadávání není pro mě, chtěla jsem něco udělat. A proč TOP 09? Je mi nejbližší programem a hlavně fandím Evropské unii. Taky to byla osobnost Karla Schwarzenberga, který je mi sympatický,“ řekla jedna účastnic večerní akce.

Setkání je součástí řady projektů, které pro své členy pořádá TOP 09 Praha ve spolupráci s think tankem TOPAZ. Cílem je motivovat je k prosazování postojů strany a k aktivnímu zapojení do kampaně k podzimním volbám.

 


Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

12. června 2018 ve 13:39

V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na...

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

12. června 2018 ve 13:30

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro...

Další články
Nahoru