dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská politika

Novela služebního zákona. Kvůli blackoutu

Praha chce připravit návrh novely služebního zákona, vyplynulo to z cvičení blackout. Namísto maximální 12hodinové služby chce prosazovat 24hodinovou. Pokud by trval výpadek proudu déle, strážníků a policistů by v ulicích postupně ubývalo.

Zároveň město zvažuje vytvořit centrální seznam obyvatel, kteří jsou doma odkázáni na přístroje. ČTK to řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Výsledky cvičení bude město vyhodnocovat zhruba měsíc.

Dalším problémem, který bude muset Praha řešit, je seznam pacientů, kteří jsou na přístrojích v domácím léčení. Podle Hudečka město nemá přesný přehled jejich adres ani jmen a jejich počet pouze odhaduje na základě znalostí záchranky na 1000 lidí.

Praha prověří systém ochrany proti blackoutu

Jedním z výsledků cvičení pak je také to, že po Praze je celkem 17 benzínových stanic, které mají své agregáty. K nim by v případě výpadku proudu jezdily pouze vozy integrovaného záchranného systému, tedy například hasičů, policie či sanitky.

Zároveň jsou v Praze obchody, které mají své generátory až na 48 hodin. Při výpadku by se museli lidé spolehnout na hotovost, kterou mají, terminály na karty by v ostatních obchodech nefungovaly.


Další články
Nahoru