dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Nové zastupitelstvo Prahy 13 zvolilo své vedení, starostou je popáté v řadě Vodrážka
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Nové zastupitelstvo Prahy 13 zvolilo své vedení, starostou je popáté v řadě Vodrážka

Nově zvolené zastupitelstvo městské části Praha 13, vzešlé z letošních říjnových voleb, zasedlo poprvé dnes, aby hlasovalo o postu starosty, radních a předsedů výborů.  

Starostou Prahy 13 byl zvolen David Vodrážka (ODS), který svou pozici obhájil už popáté v řadě. Posty místostarostů obsadili Petr Zeman (ODS), David Zelený (ODS) a Marcela Plesníková (ANO).

Zastupitelstvo rovněž hlasovalo o devíti postech radních. Společně se starostou a třemi místostarosty do křesel radních zasednou Zbyněk Pastrňák (ODS), Šárka Skopalíková (ODS), Michal Drábek (ANO), Josef Zobal (ANO) a Aneta Ečeková – Maršálová (KDU-ČSL a STAN).

Volby v Praze 13 vyhrála se ziskem 30,9 procenta ODS, která má 13 mandátů. Druzí skončili Zelení a Piráti pro 13 s 25,1 procenta a 11 mandáty a třetí ANO se ziskem 12,8 procenta a pěti zastupiteli. Po třech křeslech v zastupitelstvu dostala TOP 09 a koalice KDU-ČSL a STAN.

Nově vzniklá koalice ODS, ANO a KDU – ČSL společně se STAN má s 21 zastupiteli v pětatřicetičlenném zastupitelstvu většinu.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Pražská TOP 09 podporuje do Senátu Smoljaka

8. dubna 2019 ve 22:31

Předsednictvo TOP 09 rozhodlo, že strana podpoří ve druhém kole mimořádných doplňovacích voleb do Senátu scénáristu, publicistu a radního městské části Praha-Vinoř Davida Smoljaka, který kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí ve volebním obvodě Praha 9.

Další články
Nahoru