dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
2°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
6°C
Nové zastupitelstvo Prahy 13 zvolilo své vedení, starostou je popáté v řadě Vodrážka
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Nové zastupitelstvo Prahy 13 zvolilo své vedení, starostou je popáté v řadě Vodrážka

Nově zvolené zastupitelstvo městské části Praha 13, vzešlé z letošních říjnových voleb, zasedlo poprvé dnes, aby hlasovalo o postu starosty, radních a předsedů výborů.  

Starostou Prahy 13 byl zvolen David Vodrážka (ODS), který svou pozici obhájil už popáté v řadě. Posty místostarostů obsadili Petr Zeman (ODS), David Zelený (ODS) a Marcela Plesníková (ANO).

Zastupitelstvo rovněž hlasovalo o devíti postech radních. Společně se starostou a třemi místostarosty do křesel radních zasednou Zbyněk Pastrňák (ODS), Šárka Skopalíková (ODS), Michal Drábek (ANO), Josef Zobal (ANO) a Aneta Ečeková – Maršálová (KDU-ČSL a STAN).

Volby v Praze 13 vyhrála se ziskem 30,9 procenta ODS, která má 13 mandátů. Druzí skončili Zelení a Piráti pro 13 s 25,1 procenta a 11 mandáty a třetí ANO se ziskem 12,8 procenta a pěti zastupiteli. Po třech křeslech v zastupitelstvu dostala TOP 09 a koalice KDU-ČSL a STAN.

Nově vzniklá koalice ODS, ANO a KDU – ČSL společně se STAN má s 21 zastupiteli v pětatřicetičlenném zastupitelstvu většinu.


Zastupitel Prahy 2 Perlín složil mandát, nahradil jej Růžička

4. prosince 2019 ve 21:19

V zastupitelském klubu ODS v Praze 2 došlo ke změně. Radim Perlín rezignoval na mandát člena zastupitelstva, nahradil jej Adam Růžička, který byl po loňských volbách „první pod čarou". 

Další články
Nahoru