dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská doprava

Ulice protínající Kobylisy dostane nové zastávky, zebry a prvky pro nevidomé

Ulice Klapkova, která od severu k jihu protíná Kobylisy, se dočká rekonstrukce. Hlavní město chce zkoordinovat investice správců sítí a dopravního podniku, a tím práce urychlit a zlevnit. 

Pražští radní v úterý zadali přípravu koordinační studie Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Výsledkem budou bezbariérové zastávky, nové stromořadí nebo kvalitnější chodníky.

Plánovaná proměna ulice vychází z rekonstrukce tramvajové trati na Klapkově ulici mezi Vozovnou Kobylisy a Březiněvskou. Dělníci poprvé kopnou do země v létě 2016, aby zrekonstruovali tramvajovou trať a zastávky, kde vzniknou nové přístřešky pro cestující. Rekonstrukce zbytku ulice proběhne o rok později.

Výsledkem bude bezpečnější a přehlednější soužití pěší a automobilové dopravy. Na křižovatkách budou chodníky rozšířené, díky čemuž se zkrátí přechody a navíc chodci nebudou čekat schovaní za parkujícími auty. Zeber pro chodce bude po přestavbě oproti současnému stavu víc a jejich součástí budou i vodící prvky pro nevidomé.

Více stojanů a zeber

Některé boční ulice budou navíc napojeny zvýšenými přejezdy, což ještě zlepší bezpečnost i komfort chodců. Uživatelé jízdních kol se pak můžou těšit na více stojanů. Po rekonstrukci se přesune veřejné osvětlení na stožáry tramvajového vedení, což sníží počet stožárů v prostoru chodníku.

Rekonstrukce donedávna probíhaly nekoordinovaně, takže se ulice rozkopávaly klidně několikrát ročně. Klapkova ulice bude dalším příkladem, kdy se Praha snaží zkoordinovat práce Dopravního podniku hl. m. Prahy, Technické správy komunikací hl. m. Prahy, plynařů a dalších investorů.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru