dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč
Parkoviště v Tobrucké ulici ještě před úpravami. Foto: archiv MHMP

Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč

Nové záchytné parkoviště P + R (park and ride) v pražské Tobrucké ulici stále nefunguje. Původně přitom mělo parkoviště pro 144 aut začít fungovat již letos v únoru, proti plánu magistrátu se však postavila radnice Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice spuštění nového parkoviště podmínila kapacitním napojením novou komunikací na Horoměřickou ulici, to ovšem nechce magistrát. Zatím není jasné, kdy se obě strany dokážou dohodnout.

Asfaltový plácek se nachází na sídlišti Červený Vrch kousek u stanice metra A Bořislavka. Městská část požaduje vybudování přímého sjezdu a nájezdu na Horoměřickou, aby auta na parkoviště nejezdila skrz sídliště a nerušila obyvatele.

„Magistrát to opominul a řekl, že se tam P+R udělá a že v budoucnu možná někdy dojde k napojení na Horoměřickou," uvedl starosta Kolář s tím, že s ohledem na nesplnění podmínky se nyní projekt zastavil. Proti plánu se po jeho zveřejnění postavili místní obyvatelé.

Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) radnice původně projekt podporovala a nyní změnila názor. „Máme to celé osazené, nainstalované a připravené, takže parkoviště můžeme spustit," uvedl.

Nejprve však bude nutné dosáhnout dohody s Prahou 6 a místními obyvateli. Napojení Horoměřické je podle Dolínka kvůli svahu momentálně nereálné.

Kompromisním řešením je pronajímat místa na parkovišti středočeským řidičům dlouhodobě. S takovou možností souhlasí podle Koláře i Praha 6.

Parkoviště P+R jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří na nich nechají auta a dále do centra města jedou MHD. Systém záchytného parkování v Praze nyní zahrnuje 16 parkovišť s kapacitou kolem tří tisíc stání.

Nedávno radní schválili vypsání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci k výstavbě parkovacích domů na Černém Mostě a na Opatově. Nové P+R parkoviště Praha zprovoznila naposled v roce 2008 v Letňanech v souvislosti s prodloužením metra C. Kapacita systému je dlouhodobě nedostačující.

Na nedostatek záchytných parkovišť si stěžuje zejména Středočeský kraj, jehož obyvatelé dojíždí do Prahy a blíže k centru nemají kvůli zónám kde zaparkovat. Město má vytipovaných několik desítek lokalit, kde by v budoucnu měla nová parkoviště vzniknout.


Florenc B: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

Včera v 16:59

Z důvodu výměny dveří osobního výtahu mezi nástupištěm a spodním koncem přestupní chodby dochází od pondělí 25. března do neděle 7. dubna k dočasnému omezení přístupu ve stanici metra B – Florenc.

Jednosměrky v oblasti Břevnova. Praha 6 obdržela 144 připomínek

23. března 2019 v 08:11

Definitivní úpravy jednosměrek v oblasti Břevnova se budou realizovat začátkem léta. Praha 6 po připomínkách občanů připravila návrh, který v maximální možné míře zohledňuje požadavky místních obyvatel.

Na letiště do 16 minut, vlak každých 10 minut. SŽDC představila železnici na letiště

21. března 2019 ve 20:54

Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

21. března 2019 v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

20. března 2019 v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Další články
Nahoru