dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč
Parkoviště v Tobrucké ulici ještě před úpravami. Foto: archiv MHMP

Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč

Nové záchytné parkoviště P + R (park and ride) v pražské Tobrucké ulici stále nefunguje. Původně přitom mělo parkoviště pro 144 aut začít fungovat již letos v únoru, proti plánu magistrátu se však postavila radnice Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice spuštění nového parkoviště podmínila kapacitním napojením novou komunikací na Horoměřickou ulici, to ovšem nechce magistrát. Zatím není jasné, kdy se obě strany dokážou dohodnout.

Asfaltový plácek se nachází na sídlišti Červený Vrch kousek u stanice metra A Bořislavka. Městská část požaduje vybudování přímého sjezdu a nájezdu na Horoměřickou, aby auta na parkoviště nejezdila skrz sídliště a nerušila obyvatele.

„Magistrát to opominul a řekl, že se tam P+R udělá a že v budoucnu možná někdy dojde k napojení na Horoměřickou," uvedl starosta Kolář s tím, že s ohledem na nesplnění podmínky se nyní projekt zastavil. Proti plánu se po jeho zveřejnění postavili místní obyvatelé.

Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) radnice původně projekt podporovala a nyní změnila názor. „Máme to celé osazené, nainstalované a připravené, takže parkoviště můžeme spustit," uvedl.

Nejprve však bude nutné dosáhnout dohody s Prahou 6 a místními obyvateli. Napojení Horoměřické je podle Dolínka kvůli svahu momentálně nereálné.

Kompromisním řešením je pronajímat místa na parkovišti středočeským řidičům dlouhodobě. S takovou možností souhlasí podle Koláře i Praha 6.

Parkoviště P+R jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří na nich nechají auta a dále do centra města jedou MHD. Systém záchytného parkování v Praze nyní zahrnuje 16 parkovišť s kapacitou kolem tří tisíc stání.

Nedávno radní schválili vypsání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci k výstavbě parkovacích domů na Černém Mostě a na Opatově. Nové P+R parkoviště Praha zprovoznila naposled v roce 2008 v Letňanech v souvislosti s prodloužením metra C. Kapacita systému je dlouhodobě nedostačující.

Na nedostatek záchytných parkovišť si stěžuje zejména Středočeský kraj, jehož obyvatelé dojíždí do Prahy a blíže k centru nemají kvůli zónám kde zaparkovat. Město má vytipovaných několik desítek lokalit, kde by v budoucnu měla nová parkoviště vzniknout.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Dnes v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

Včera v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru