dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč
Parkoviště v Tobrucké ulici ještě před úpravami. Foto: archiv MHMP

Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč

Nové záchytné parkoviště P + R (park and ride) v pražské Tobrucké ulici stále nefunguje. Původně přitom mělo parkoviště pro 144 aut začít fungovat již letos v únoru, proti plánu magistrátu se však postavila radnice Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice spuštění nového parkoviště podmínila kapacitním napojením novou komunikací na Horoměřickou ulici, to ovšem nechce magistrát. Zatím není jasné, kdy se obě strany dokážou dohodnout.

Asfaltový plácek se nachází na sídlišti Červený Vrch kousek u stanice metra A Bořislavka. Městská část požaduje vybudování přímého sjezdu a nájezdu na Horoměřickou, aby auta na parkoviště nejezdila skrz sídliště a nerušila obyvatele.

„Magistrát to opominul a řekl, že se tam P+R udělá a že v budoucnu možná někdy dojde k napojení na Horoměřickou," uvedl starosta Kolář s tím, že s ohledem na nesplnění podmínky se nyní projekt zastavil. Proti plánu se po jeho zveřejnění postavili místní obyvatelé.

Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) radnice původně projekt podporovala a nyní změnila názor. „Máme to celé osazené, nainstalované a připravené, takže parkoviště můžeme spustit," uvedl.

Nejprve však bude nutné dosáhnout dohody s Prahou 6 a místními obyvateli. Napojení Horoměřické je podle Dolínka kvůli svahu momentálně nereálné.

Kompromisním řešením je pronajímat místa na parkovišti středočeským řidičům dlouhodobě. S takovou možností souhlasí podle Koláře i Praha 6.

Parkoviště P+R jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří na nich nechají auta a dále do centra města jedou MHD. Systém záchytného parkování v Praze nyní zahrnuje 16 parkovišť s kapacitou kolem tří tisíc stání.

Nedávno radní schválili vypsání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci k výstavbě parkovacích domů na Černém Mostě a na Opatově. Nové P+R parkoviště Praha zprovoznila naposled v roce 2008 v Letňanech v souvislosti s prodloužením metra C. Kapacita systému je dlouhodobě nedostačující.

Na nedostatek záchytných parkovišť si stěžuje zejména Středočeský kraj, jehož obyvatelé dojíždí do Prahy a blíže k centru nemají kvůli zónám kde zaparkovat. Město má vytipovaných několik desítek lokalit, kde by v budoucnu měla nová parkoviště vzniknout.


Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

Včera v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Oprava vozovky ulice K Barrandovu ve směru z centra pokračuje

7. října 2018 v 19:12

V termínu od 9. října do 25. listopadu bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách...

Dopravní omezení v Bělocerkevské ulici

5. října 2018 v 09:52

V úterý 9. října začnou práce na chodníku a vozovce v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Opravy se budou týkat oblasti kolem stejnojmenné zastávky autobusu a skončí v neděli 28. října.   

Na trase Balabenka – Nádraží Libeň – Starý Hloubětín nepojedou v noci tramvaje

5. října 2018 v 07:57

V pátek 12. října bude od 0:35 do 4:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Libeň – Starý Hloubětín.

Špinavá bomba ve středu v Jeseniově

5. října 2018 v 07:25

Ve středu 10. října v dopoledních hodinách se uskuteční v budově Jeseniova 36 a jejím okolí taktické cvičení „Špinavá bomba“ složek integrovaného záchranného systému, pod vedením HZS hl. m. Prahy.

Další články
Nahoru