dnes
Sobota - skorojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
3°C
Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč
Parkoviště v Tobrucké ulici ještě před úpravami. Foto: archiv MHMP

Nové záchytné parkoviště v Tobrucké ulici stále nefunguje, radnice nenašly společnou řeč

Nové záchytné parkoviště P + R (park and ride) v pražské Tobrucké ulici stále nefunguje. Původně přitom mělo parkoviště pro 144 aut začít fungovat již letos v únoru, proti plánu magistrátu se však postavila radnice Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Radnice spuštění nového parkoviště podmínila kapacitním napojením novou komunikací na Horoměřickou ulici, to ovšem nechce magistrát. Zatím není jasné, kdy se obě strany dokážou dohodnout.

Asfaltový plácek se nachází na sídlišti Červený Vrch kousek u stanice metra A Bořislavka. Městská část požaduje vybudování přímého sjezdu a nájezdu na Horoměřickou, aby auta na parkoviště nejezdila skrz sídliště a nerušila obyvatele.

„Magistrát to opominul a řekl, že se tam P+R udělá a že v budoucnu možná někdy dojde k napojení na Horoměřickou," uvedl starosta Kolář s tím, že s ohledem na nesplnění podmínky se nyní projekt zastavil. Proti plánu se po jeho zveřejnění postavili místní obyvatelé.

Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) radnice původně projekt podporovala a nyní změnila názor. „Máme to celé osazené, nainstalované a připravené, takže parkoviště můžeme spustit," uvedl.

Nejprve však bude nutné dosáhnout dohody s Prahou 6 a místními obyvateli. Napojení Horoměřické je podle Dolínka kvůli svahu momentálně nereálné.

Kompromisním řešením je pronajímat místa na parkovišti středočeským řidičům dlouhodobě. S takovou možností souhlasí podle Koláře i Praha 6.

Parkoviště P+R jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří na nich nechají auta a dále do centra města jedou MHD. Systém záchytného parkování v Praze nyní zahrnuje 16 parkovišť s kapacitou kolem tří tisíc stání.

Nedávno radní schválili vypsání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci k výstavbě parkovacích domů na Černém Mostě a na Opatově. Nové P+R parkoviště Praha zprovoznila naposled v roce 2008 v Letňanech v souvislosti s prodloužením metra C. Kapacita systému je dlouhodobě nedostačující.

Na nedostatek záchytných parkovišť si stěžuje zejména Středočeský kraj, jehož obyvatelé dojíždí do Prahy a blíže k centru nemají kvůli zónám kde zaparkovat. Město má vytipovaných několik desítek lokalit, kde by v budoucnu měla nová parkoviště vzniknout.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru