dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská doprava

Nové záchytné parkoviště by mohlo vzniknout na Chodově

Na pražském Chodově možná vznikne nové záchytné parkoviště. Umístěno by mělo být ve čtyřpatrové budově nedaleko křižovatky Opatovská a Chilská s kapacitou 1010 parkovacích míst. ČTK to dnes zjistila z materiálu zařazeném v databázi EIA, kdy se projednává vliv stavby na životní prostředí. V Praze je nyní přes 20 parkovišť P+R.

„Objekt hromadné garáže P+R je navržen jako soliterní, monofunkční, vícepodlažní stavba. Konstrukční systém je navržen jako železobetonový monolit s nosnými sloupy," píše se v dokumentaci.

Po délce má být dům rozčleněn po půl podlažích, která budou propojena pojezdovými rampami. Navržena jsou dvě podzemní a čtyři nadzemní podlaží. Parkovací dům má být 190 metrů dlouhý a 36 metrů široký. Výška pater je tři metry. Parkovací místa mají být určena pro osobní automobily a část bude vyhrazena pro parkování automobilů s alternativním pohonem.

V Praze funguje v současné době více než dvacítka parkovišť P+R, jsou například na Černém Mostě, Běchovicích, Chodově, Hostivaři, Radotíně nebo na Skalce. Parkoviště jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří zde zanechají svůj automobil a dále do centra Prahy jedou MHD. Cena za parkování na parkovištích P+R zapojených do systému MHD činí 20 korun.


Další články
Nahoru