dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražská politika

Nové výzvy mají podpořit sociální služby

Dnes, 17. října, byly vyhlášeny další výzvy v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Evropské finance budou tentokrát zaměřeny na „Podporu sociálního začleňování a boj proti chudobě“, konkrétně na „Podporu sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení“ a na „Podporu vzniku a rozvoje sociálních podniků a chráněných pracovišť“.

V rámci prioritní osy „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě“ schválila Rada hl. m. Prahy vyhlášení dvou nových výzev. První z nich nese název „Podpora vzniku a rozvoje sociálních podniků a chráněných pracovišť“ a jejím cílem je posílit infrastrukturu pro sociální podnikání.  Žádost o podporu mohou předložit nejen nestátní neziskové organizace a veřejné instituce, ale také podnikatelské subjekty, které naplňují principy sociálního podniku. V této výzvě je celkem alokováno 65 mil. korun.

„V rámci nově vyhlášené výzvy bude podpořena realizace projektů, které umožní například osobám se zdravotním postižením nebo osobám bez přístřeší zapojit se do pracovního procesu. Na osoby, kterým hrozí sociální vyloučení, nesmíme zapomínat. Jsem proto ráda, že právě v rámci Operačního programu Praha – pól růstu můžeme těmto skupinám obyvatel podat pomocnou ruku a posílit služby, které jim pomohou se začleněním do společnosti,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Další výzva v této oblasti je nazvána „Podpora sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení“ a má za cíl posílit sociální infrastrukturu pro integraci, komunitní služby a prevenci. Pro žadatele z nestátních neziskových organizací a veřejných institucí je připravena podpora v celkové výši 300 mil. Kč.

„Sociální a komunitní služby hrají podstatnou úlohu v procesu sociálního začleňování, a zároveň fungují jako prevence před sociálním vyloučením. Projekty z této oblasti posílí pražskou sociální infrastrukturu, ale především zajistí příslušníkům ohrožených skupin kvalitnější život. Pro žadatele je to jedinečná příležitost, jak získat finanční podporu pro tyto projekty,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Příjem žádostí o podporu bude zahájen 21. 11. 2016 a bude trvat až do 20. 4. 2017. Vyhlášení výsledků výběrového procesu v rámci těchto výzev se pak předpokládá v listopadu 2017.

Informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici na: www.prahafondy.eu .


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru