Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nové veřejné griloviště v Praze 4
Nové griloviště v Hodkovičkách v lesoparku. Foto: Praha 4

Nové veřejné griloviště v Praze 4

Nové griloviště v Hodkovičkách se nachází se pod křížením ulic Klánova a Havlovického u venkovní posilovny v klidné lokalitě lesoparku. Je volně přístupné a umožňuje prožít podvečer či večer jak u klasického táboráku, tak si s přáteli či rodinou ugrilovat steaky, špízy nebo třeba zeleninu.

„Nové veřejné griloviště v Hodkovičkách navázalo na veleúspěšné griloviště na břehu Vltavy v Braníku a vhodně doplňuje altán, který v lesoparku v Hodkovičkách poskytuje přístřeší při nepřízni počasí,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „I když jsme je instalovali tak trochu mimo grilovací sezónu, je možné, pokud to počasí dovolí, grilovat se svařákem i teď.“

Nové griloviště bude v hlavní sezóně (od dubna do října) jedenkrát týdně uklízet a udržovat specializovaná firma, mimo sezonu bude servis dvoutýdenní. Zatím je třeba si přinést vlastní palivo – dřevo, dřevěné uhlí, popřípadě grilovací brikety, do budoucna radnice zvažuje, že bude pravidelně dodávat i vyschlé štípané dřevo z prořezávek stromů.
Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru