Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nové vedení Prahy 22 chce řešit energie i kapacity škol
Nové vedení Prahy 22. Třetí zprava stojí starosta Tomáš Kaněra. V radě je jedna žena, ekonomka Hana Vagenknechtová. Foto: P22

Nové vedení Prahy 22 chce řešit energie i kapacity škol

Praha 22 má od středy nové vedení. Koalice ODS, KDU-ČSL, ANO a DvacetDvojka a Svobodní má v pětadvacetičlenném zastupitelstvu většinu 15 hlasů. Starostou je Tomáš Kaněra z hnutí ANO. Jaké jsou plány a priority nového vedení městské části?  

„Před námi je zlá zima kvůli drahým energiím, musíme nahradit školku v Pitkovicích po krachu dodavatele a další. Těší mě ale, že jsem pro řešení dostal jak od voličů, tak od svých kolegů důvěru,“ uvedl Kaněra, který bude mít v gesci bezpečnost, majetek obce, Uhříněveský zpravodaj a Agendu 21.

Za Hnutí ANO je ve vedení Prahy 22 radní Miroslav Roth, zodpovídající za finance, dotační tituly a fondy. Do rady byli dále zvoleni Martin Langmajer jako 1. místostarosta a Daniel Smutek jako neuvolněný radní, oba za ODS.

Langmajer bude mít v gesci investice a územní rozvoj. „V této složité době, kdy veřejných peněz bude méně než dosud, je obzvlášť důležité, aby se městská část rozvíjela v souladu se zájmy všech občanů Prahy 22,” sdělil Langmajer. Smutek bude mít na starosti zdravotnictví a sociální politiku.

Za DvacetDvojku byli zvoleni bývalý starosta Prahy 22 Martin Turnovský, který bude v nové radě zodpovídat za životní prostředí a hospodářskou správu, a ekonomka Hana Vagenknechtová, která bude mít z pozice místostarostky na starosti školství, kulturu a spolky.

„Zajistit dostatek školních míst je v Praze 22 hlavni výzva tohoto volebního období. Ale ani ve složitých časech nelze zapomínat na kulturu a spolkový život, to je koření občanského života,“ sdělila.  

Za Svobodné bude v radě sedět jako neuvolněný radní Jan Konopásek, v gesci bude mít dopravu a informační technologie (IT).

Zastupitelstvo dále zvolilo členy dvou výborů a schválilo zřízení jednotky sboru dobrovolných hasičů Praha 22, v jejímž čele bude stát Petr Laník. 

Kontrolní výbor:

Zuzana Straková – předseda za OK22

Jana Chladná – STAN

Ondřej Kallasch – P22 Naše Město

Petr Procházka – ANO

Jana Veselá – ODS 

Finanční výbor:

Ondřej Semecký – předseda za ODS

Milan Duba – DvacetDvojka

Jana Kabilová – STAN

Jaroslav Straka – ANO

 Zdroj: MČ Praha 22


Autor: puc

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru