Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nové vedení Prahy 22 chce řešit energie i kapacity škol
Nové vedení Prahy 22. Třetí zprava stojí starosta Tomáš Kaněra. V radě je jedna žena, ekonomka Hana Vagenknechtová. Foto: P22

Nové vedení Prahy 22 chce řešit energie i kapacity škol

Praha 22 má od středy nové vedení. Koalice ODS, KDU-ČSL, ANO a DvacetDvojka a Svobodní má v pětadvacetičlenném zastupitelstvu většinu 15 hlasů. Starostou je Tomáš Kaněra z hnutí ANO. Jaké jsou plány a priority nového vedení městské části?  

„Před námi je zlá zima kvůli drahým energiím, musíme nahradit školku v Pitkovicích po krachu dodavatele a další. Těší mě ale, že jsem pro řešení dostal jak od voličů, tak od svých kolegů důvěru,“ uvedl Kaněra, který bude mít v gesci bezpečnost, majetek obce, Uhříněveský zpravodaj a Agendu 21.

Za Hnutí ANO je ve vedení Prahy 22 radní Miroslav Roth, zodpovídající za finance, dotační tituly a fondy. Do rady byli dále zvoleni Martin Langmajer jako 1. místostarosta a Daniel Smutek jako neuvolněný radní, oba za ODS.

Langmajer bude mít v gesci investice a územní rozvoj. „V této složité době, kdy veřejných peněz bude méně než dosud, je obzvlášť důležité, aby se městská část rozvíjela v souladu se zájmy všech občanů Prahy 22,” sdělil Langmajer. Smutek bude mít na starosti zdravotnictví a sociální politiku.

Za DvacetDvojku byli zvoleni bývalý starosta Prahy 22 Martin Turnovský, který bude v nové radě zodpovídat za životní prostředí a hospodářskou správu, a ekonomka Hana Vagenknechtová, která bude mít z pozice místostarostky na starosti školství, kulturu a spolky.

„Zajistit dostatek školních míst je v Praze 22 hlavni výzva tohoto volebního období. Ale ani ve složitých časech nelze zapomínat na kulturu a spolkový život, to je koření občanského života,“ sdělila.  

Za Svobodné bude v radě sedět jako neuvolněný radní Jan Konopásek, v gesci bude mít dopravu a informační technologie (IT).

Zastupitelstvo dále zvolilo členy dvou výborů a schválilo zřízení jednotky sboru dobrovolných hasičů Praha 22, v jejímž čele bude stát Petr Laník. 

Kontrolní výbor:

Zuzana Straková – předseda za OK22

Jana Chladná – STAN

Ondřej Kallasch – P22 Naše Město

Petr Procházka – ANO

Jana Veselá – ODS 

Finanční výbor:

Ondřej Semecký – předseda za ODS

Milan Duba – DvacetDvojka

Jana Kabilová – STAN

Jaroslav Straka – ANO

 Zdroj: MČ Praha 22


Autor: puc

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Další články
Nahoru