dnes
Pondělí - oblacno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Zpravodajství

Nové textilní kurzy Ireny Slavíkové v AladinE

Přijďte si odpočinout a vytvořit si krásné originální kousky na nových kurzech známé textilní výtvarnice Ireny Slavíkové v kreativních dílnách AladinE.

S naší výtvarnicí Irenou Slavíkovou se naučíte základní techniky malby na textil. Kurzy trvají 3,5 hodiny a vytvoříte si 2 projekty.

Na prvním se seznámíte s technikami a naučíte se nebát.

Druhý projekt – tričko – pak rozbalíte naplno. Kurzy jsou vhodné i pro začátečníky, vše si vždy vyzkoušíte a každá kaňka navíc je vítaným oživením. Na kurzech zjistíte, jak beze strachu začít, co je důležité i jak svůj projekt dokončit a dodat mu šmrnc.

V září se můžete těšit hned na několik nových kurzů: Černý textil aneb tisíc a jedna noc (22. 9.), které si pro svou tajemnost a eleganci získává čím dál více příznivců, Popel z růží (23. 9.), kdy si vyzkoušíte pudrové tóny a romantické motivy, Kočky a kocouři – úplně jinak (24. 9.), kde budete tiskat a vybarvovat rozmoklým akvarelovým stylem a Vlčí máky (24. 9.), v němž projdete základy akvarelové malby, stínování a volnou kresbou.

Kurzovna AladinE, Římská 12, Praha 2.

Cena kurzu je 650 korun. Materiál a občerstvení jsou v ceně.

Aktuální program a více informací najdete na www.aladine.cz

Kurz má akreditaci MŠMT.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Dnes v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Dnes v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Dnes v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru