Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 9°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 6°C
Čtvrtek 6. 5. 2021
Svátek má Radoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Nové testovací místo na covid-19 v areálu Pražské tržnice

V sedmé městské části se otevřelo nové velkokapacitní odběrové místo #safeside Praha Tržnice.

Odběrové místo na vyšetření covid-19 zajišťuje testování pro samoplátce, pro firmy i pro indikované osoby na žádanky. Nabízí jak standardní PCR testy, tak i rychlejší a levnější antigenní testování, samozřejmostí je i možnost lékařského potvrzení o výsledku testu pro vycestování do zahraničí.

Testování probíhá na základě online objednávkového systému scan.anygence.com, kde si lidé mohou zvolit konkrétní termín a čas. Výsledky PCR testu na covid –19 dostanou klienti do 24 hodin po absolvování odběru, výsledky antigenních testů jsou sdělovány na místě. Antigenní testování je v současné době v rámci celostátní kampaně každých 5 dní zdarma.

Testovací centrum #safeside se nachází v Hale č. 13 v areálu Pražské tržnice (Bubenské nábřeží 306). Parkování je možné přímo v areálu vjezdem z ulice Jateční a první hodina stání je zdarma.

Odběrové místo je otevřeno ve všední dny od 8 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin.

Ceny testování pro samoplátce: PCR test 1 490 korun + DPH, antigenní test 450 korun + DPH (v rámci celostátního testování každých 5 dní zdarma), lékařské potvrzení o bezinfekčnosti k testu PCR 200 korun + DPH.

Pro jakékoliv dotazy k odběrovému místu se můžete obrátit na linku (+420) 602 143 132, která je v provozu ve všední dny 8:00 – 17:00 hodin, v sobotu 9:00 – 13:00 hodin, nebo na email: trznice@anygence.com

Antigenní testování nově nabízí také Poliklinika Prahy 7 (Františka Křížka 22). Návštěvníci polikliniky mohou této možnosti využít po předchozím objednání v ordinačních hodinách u praktického lékaře nebo na ORL.


Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

Dnes v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Další články
Nahoru