Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země
Spolu s dětmi z místní mateřské školky zahájila Den země místostarostka Marcela Plesníková. Foto: Praha 13

Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země

V Centrálním parku Prahy 13 včera proběhla informační kampaň ke Dni Země. Pro širokou veřejnost, ale také pro děti ze škol a školek radnice připravila širokou paletu soutěží a informačních stánků.
den-zeme-britska-ctvrt-1-1

Starosta David Vodrážka zasadil strom v Britské čtvrti

„Den Země si připomínáme již od roku 1970 a stále je to velmi aktuální téma. Životem ve městech jsme se postupně vzdálili přirozeného soužití s přírodou a o to víc je třeba se tématům, které souvisí s životním prostředím, věnovat. Nežijeme na naší planetě sami a k přírodě je třeba přistupovat ohleduplně a zodpovědně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Kolem Stodůleckého rybníka byly rozmístěny informační stánky, ve kterých odborníci přiblížili desítky environmentálních témat. Připraveny byly také různé soutěže pro děti se sladkými odměnami. Během dne byly vysázeny stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti.

„Den Země jsme symbolicky zahájili zasazením stromu, spolu s dětmi z místní mateřské školky. Dnešní akci u Stodůleckého rybníka bude připomínat dub zimní. Den Země pořádáme každoročně, věnujeme se mnoha tématům. Společně s partnery akce veřejnosti, a hlavně dětem připomínáme, že jsme součástí života na naší planetě a je třeba na to myslet při každodenních činnostech,“ informovala Marcela Plesníková, místostarostka Prahy 13.


Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru