Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země
Spolu s dětmi z místní mateřské školky zahájila Den země místostarostka Marcela Plesníková. Foto: Praha 13

Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země

V Centrálním parku Prahy 13 včera proběhla informační kampaň ke Dni Země. Pro širokou veřejnost, ale také pro děti ze škol a školek radnice připravila širokou paletu soutěží a informačních stánků.
den-zeme-britska-ctvrt-1-1

Starosta David Vodrážka zasadil strom v Britské čtvrti

„Den Země si připomínáme již od roku 1970 a stále je to velmi aktuální téma. Životem ve městech jsme se postupně vzdálili přirozeného soužití s přírodou a o to víc je třeba se tématům, které souvisí s životním prostředím, věnovat. Nežijeme na naší planetě sami a k přírodě je třeba přistupovat ohleduplně a zodpovědně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Kolem Stodůleckého rybníka byly rozmístěny informační stánky, ve kterých odborníci přiblížili desítky environmentálních témat. Připraveny byly také různé soutěže pro děti se sladkými odměnami. Během dne byly vysázeny stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti.

„Den Země jsme symbolicky zahájili zasazením stromu, spolu s dětmi z místní mateřské školky. Dnešní akci u Stodůleckého rybníka bude připomínat dub zimní. Den Země pořádáme každoročně, věnujeme se mnoha tématům. Společně s partnery akce veřejnosti, a hlavně dětem připomínáme, že jsme součástí života na naší planetě a je třeba na to myslet při každodenních činnostech,“ informovala Marcela Plesníková, místostarostka Prahy 13.


Autor: Cen

Virtuálně do světa podzemních labyrintů

Včera v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace připravily návštěvníkům nově otevřeného prostoru střechy nové vodní linky ÚČOV Praha na Císařském ostrově informační panely, které kromě informací o historii čistírny a čištění vody v území Trojské kotliny obsahují také QR kód. Když jej návštěvník nasnímá přenese se...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Setkání nad mapou Prahy 9 na rohu ulic Čihákova a K Moravině

14. května 2022 v 18:22

Další ze setkání představitelů radnice Prahy 9 s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná v úterý 17. května od 16 hodin.

Setkání nad mapou: Podoba bobové dráhy a přilehlé zeleně

14. května 2022 v 05:08

Další setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná ve čtvrtek 19. května v 16 hodin. S představiteli radnice se můžete podělit o nápady, jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor podle vašich představ.

Den linky 155 v Holešovicích

13. května 2022 v 19:59

Po dvouleté koronavirové odmlce slaví opět zdravotnické záchranné služby po celé republice naplno Den linky 155. Už tuto neděli, 15. května se ve většině krajů konají akce pro veřejnost, při kterých se velcí i malí návštěvníci seznámí s technikou a vybavením zdravotníků nebo si osvěží postupy při...

Vína a delikatesy v Holešovicích

13. května 2022 v 19:34

Festival vína z celého světa a delikates v sobotu 21. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Ochutnáte vína z více jak 15 vinařství nejen z Čech a Slovenska, ale i z Rakouska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska a Argentiny a k tomu i speciality...

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Do Křesla pro hosta usedne Valérie Zawadská

13. května 2022 v 11:17

Valérie Zawadská bude hostem v Lampárně v úterý 24. května.

Praha 15: Den dětí v areálu Na Šancích

13. května 2022 v 07:57

Praha 15 zve v sobotu 28. května ve 14 hodin na Den dětí.

Další články
Nahoru