Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země
Spolu s dětmi z místní mateřské školky zahájila Den země místostarostka Marcela Plesníková. Foto: Praha 13

Nové stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti. V Praze 13 se konal Den země

V Centrálním parku Prahy 13 včera proběhla informační kampaň ke Dni Země. Pro širokou veřejnost, ale také pro děti ze škol a školek radnice připravila širokou paletu soutěží a informačních stánků.
den-zeme-britska-ctvrt-1-1

Starosta David Vodrážka zasadil strom v Britské čtvrti

„Den Země si připomínáme již od roku 1970 a stále je to velmi aktuální téma. Životem ve městech jsme se postupně vzdálili přirozeného soužití s přírodou a o to víc je třeba se tématům, které souvisí s životním prostředím, věnovat. Nežijeme na naší planetě sami a k přírodě je třeba přistupovat ohleduplně a zodpovědně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Kolem Stodůleckého rybníka byly rozmístěny informační stánky, ve kterých odborníci přiblížili desítky environmentálních témat. Připraveny byly také různé soutěže pro děti se sladkými odměnami. Během dne byly vysázeny stromy v Centrálním parku a v Britské čtvrti.

„Den Země jsme symbolicky zahájili zasazením stromu, spolu s dětmi z místní mateřské školky. Dnešní akci u Stodůleckého rybníka bude připomínat dub zimní. Den Země pořádáme každoročně, věnujeme se mnoha tématům. Společně s partnery akce veřejnosti, a hlavně dětem připomínáme, že jsme součástí života na naší planetě a je třeba na to myslet při každodenních činnostech,“ informovala Marcela Plesníková, místostarostka Prahy 13.


Autor: Cen

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

Dnes ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Další články
Nahoru