dnes
Pondělí - obcasny-dest
24°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
16°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
16°C
Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína
Nové sloupky brání autům ve vjezdu do petřínského parku. Foto (2x): HMP

Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína

U vjezdů do parku na Petříně byly přes zimu instalovány mechanické zábrany proti nepovoleným vjezdům aut. Takových případů v posledních letech přibývalo, stížnosti se množily od Pražanů i turistů.

petrin-sloupek-2 Magistrátní odbor ochrany prostředí proto zajistil instalaci pěti nových moderních výsuvných sloupků na přístupových cestách, které umožní vjezd jen oprávněným autům.

„Věřím, že instalované sloupky zvýší bezpečnost i pobytovou pohodu návštěvníků tohoto krásného pražského parku,“ oceňuje opatření náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu).

Do petřínského parku teď zajedou pouze auta s povoleními, která jsou vydávána na základě poměrně striktních pravidel. Sloupky jsou ovládány magnetickou kartou, díky kartám je možné sledovat i počet průjezdů jednotlivých uživatelů, a tím i kontrolovat dodržování stanovených podmínek pro vjezd.

Celkové náklady na instalaci sloupků, včetně zajištění přívodů elektrické energie, činily 1,6 milionu korun.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

25. května 2019 v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

25. května 2019 v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru