dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína
Nové sloupky brání autům ve vjezdu do petřínského parku. Foto (2x): HMP

Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína

U vjezdů do parku na Petříně byly přes zimu instalovány mechanické zábrany proti nepovoleným vjezdům aut. Takových případů v posledních letech přibývalo, stížnosti se množily od Pražanů i turistů.

petrin-sloupek-2 Magistrátní odbor ochrany prostředí proto zajistil instalaci pěti nových moderních výsuvných sloupků na přístupových cestách, které umožní vjezd jen oprávněným autům.

„Věřím, že instalované sloupky zvýší bezpečnost i pobytovou pohodu návštěvníků tohoto krásného pražského parku,“ oceňuje opatření náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu).

Do petřínského parku teď zajedou pouze auta s povoleními, která jsou vydávána na základě poměrně striktních pravidel. Sloupky jsou ovládány magnetickou kartou, díky kartám je možné sledovat i počet průjezdů jednotlivých uživatelů, a tím i kontrolovat dodržování stanovených podmínek pro vjezd.

Celkové náklady na instalaci sloupků, včetně zajištění přívodů elektrické energie, činily 1,6 milionu korun.


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru