dnes
Sobota - zatazeno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
10°C
Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína
Nové sloupky brání autům ve vjezdu do petřínského parku. Foto (2x): HMP

Nové sloupky zamezují neoprávněným vjezdům aut do parku u Petřína

U vjezdů do parku na Petříně byly přes zimu instalovány mechanické zábrany proti nepovoleným vjezdům aut. Takových případů v posledních letech přibývalo, stížnosti se množily od Pražanů i turistů.

petrin-sloupek-2 Magistrátní odbor ochrany prostředí proto zajistil instalaci pěti nových moderních výsuvných sloupků na přístupových cestách, které umožní vjezd jen oprávněným autům.

„Věřím, že instalované sloupky zvýší bezpečnost i pobytovou pohodu návštěvníků tohoto krásného pražského parku,“ oceňuje opatření náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu).

Do petřínského parku teď zajedou pouze auta s povoleními, která jsou vydávána na základě poměrně striktních pravidel. Sloupky jsou ovládány magnetickou kartou, díky kartám je možné sledovat i počet průjezdů jednotlivých uživatelů, a tím i kontrolovat dodržování stanovených podmínek pro vjezd.

Celkové náklady na instalaci sloupků, včetně zajištění přívodů elektrické energie, činily 1,6 milionu korun.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru