dnes
Čtvrtek - zatazeno
20°C
zítra
Pátek - oblacno
21°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
22°C
Nové sídlo pražských záchranářů bude asi na Střížkově
Loni pražští záchranáři řešili 128 238 případů. Ilustrační foto: archiv

Nové sídlo pražských záchranářů bude asi na Střížkově

Dlouho plánované nové sídlo pražských záchranářů pravděpodobně vznikne na pozemku města v areálu Polikliniky Prosek na Střížkově. Na dotaz ČTK to dnes uvedla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Město tam podle ní v každém případě plánuje stavět administrativní budovu, která by měla na základě předběžné dohody v radě sloužit prioritně právě záchranářům. Další detaily radní neuvedla. Město v minulosti zvažovalo několik míst pro záchranku, naposledy v nedokončeném Centru Palmovka. Ze všech plánů však sešlo.

O pozemku na Střížkově město uvažuje delší dobu, minulé vedení magistrátu však nakonec zvolilo plán umístit administrativní sídlo záchranné služby do rozestavěné budovy na Palmovce, kde měla původně být radnice Prahy 8.

V té době to vypadalo, že se vyřeší dlouhodobý spor ohledně objektu mezi Prahou 8, magistrátem a firmou Metrostav. Městská část měla budovu dostavět a získat na to 600 milionů od magistrátu. Nakonec se radnice neshodla s Metrostavem a dostavba je stále zablokovaná.

Nové vedení magistrátu proto začalo hledat nové řešení a podle Johnové to vypadá, že se vrátí k variantě na Střížkově. „Určitě tam vznikne nějaká administrativní budova a na radě jsme domluvení, že prioritou bude tam umístit právě záchrannou službu," řekla ČTK. Rada města o tom nicméně ještě nerozhodla.

Záchranná služba nyní sídlí spolu s městskou policií v objektu v Korunní, její vedení si dlouhodobě stěžuje na nedostatečnost prostor. V novém sídle by měla být administrativa, dispečink či vzdělávací a výcvikové středisko. V minulosti město zvažovalo také umístit sídlo v Troji, proti se však postavila tamní radnice.

Pražská záchranná služba disponuje více než dvaceti výjezdovými základnami a postupně buduje další. Roční rozpočet organizace je zhruba půl miliardy korun. Loni záchranáři řešili 128 238 případů, což je o 759 případů méně než předloni. Dispečeři záchranné služby přijali loni 209 000 volání na tísňové linky.


Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Dnes v 09:21

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

14. července 2020 v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

14. července 2020 v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

14. července 2020 v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru