dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
3°C
Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče
Na nové rodinné centrum se přišla podívat i místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Foto: archiv

Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče

Nové rodinné centrum v přízemí domu v ulici Na Slupi, který vlastní druhá městská část, od dnešního dne provozuje nezisková organizace Jahoda. Školka a jesle Jahoda Nové Město jsou určeny pro děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. Kromě toho bude na místě fungovat rodinné centrum, kroužky, odpolední hlídání dětí a také místnost pro rodiče, kde si mohou dát si kávu, ale třeba i pracovat.

„Po dětské skupině v Praze 2 byla velká poptávka, a městská část na to zareagovala tak, že je toto centrum k dispozici všem rodičům a dětem z druhé městské části. Uvidíme, jak se centrum naplní a jaká bude další poptávka. Jsme v lokalitě Na Slupi, kde nejsou ani jesle, ty máme v Londýnské a v Ječné, pokud bude zájem ze strany rodičů, najdeme i jiné lokality v Praze 2,“ řekla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Školka se nachází v přízemí budovy, momentálně děti mohou využívat malou část zahrady. „Příští rok plánujeme rozšíření a úpravy zahrady tak, aby děti mohly být i venku,“ dodala místostarostka. Rodinné centrum bude úzce spolupracovat s klubem Dvojka pro děti a rodiče, který Alexandra Udženija založila a který nabízí nejrůznější aktivity rodinám z Prahy 2.
na-slupi2
Všechny prostory prošly během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí a činnost centra je podpořena MČ Praha 2.
na-slupi3
„Našim cílem je nabídnout dětem příjemný a laskavý prostor. Zakládáme si na citlivém a profesionálním přístupu k dětem i rodičům," uvedla Markéta Kalinová, ředitelka Jahody.
na-slupi4
Školka nabízí místo pro 12 dětí, nové, moderní a nadstandardně vybavené prostory, kde budou probíhat výtvarné dílny, tanečky, zpívání a pohybové aktivity a hlavně rodinnou atmosféru.

Cílem rodinného a komunitního centra Na Slupi je vytvořit příjemný prostor pro setkávání lidí všech generací.


Štědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Adventní tvořivá dílna na Hradčanech

11. prosince 2018 v 08:12

Přijďte si zítra, 12. prosince, vytvořit anděla či andílka technikou suchého plstění do knihovny na Hradčanech.

Kávička, jarmark a dílnička. Praha 5 zve na Mikulášské odpoledne

7. prosince 2018 v 19:00

V sobotu 8. prosince od 15:30 hodin se v Rodinném centru Kamarád Chameleon koná za podpory radnice páté městské části Mikulášské odpoledne.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

V Praze 11 se staví z lega

3. prosince 2018 v 17:54

Setkání Lego klubu 7. prosince od 17 ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Do Juklíku na pyžamkovou párty

3. prosince 2018 v 08:30

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 7. do 8. prosince na Pyžamkovou párty v Juklíku v Praze 5.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Galerie Harfa mění jeviště za kluziště

29. listopadu 2018 v 17:42

Veřejné bruslení probíhá každý den odpoledne, a pokud nemáte brusle, rádi vám je v Harfě zapůjčí. Bruslící sezóna na Harfě začíná už 29. listopadu. 

Náměstí Míru bude zítra patřit dětem, ozdobí stromečky

29. listopadu 2018 v 11:51

Soutěž základních a mateřských škol Prahy 2 o nejkrásnější vánoční stromek začne zítra v 9:30 hodin. Děti na severozápadním okraji náměstí Míru, naproti budově ÚMČ Praha 2 ozdobí stromky, které zůstanou na náměstí až do Štědrého dne.

Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

27. listopadu 2018 v 08:31

Do 3. března 2019 je v prostorách Ctěnického zámku k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

MuzeuM Market na Florenci zdarma

27. listopadu 2018 v 08:23

Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. prosince v hlavní budově muzea tradiční předvánoční MuzeuM Market. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, pro děti budou připravena divadelní představení s vánoční tématikou. Děti i dospělí si budou moci vyrobit vánoční ozdoby ve výtvarných dílnách....

Přednáška s Policií ČR pro rodiče a děti

24. listopadu 2018 v 08:06

Přednáška s Policií ČR pro rodiče a děti od 3 do 6 let se koná v pondělí 26. listopadu od 15 do 16 hodin v Dětském klub Ďáblík, Taussigova 1172/1, Praha 8 – Kobylisy.

Další články
Nahoru