dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče
Na nové rodinné centrum se přišla podívat i místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Foto: archiv

Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče

Nové rodinné centrum v přízemí domu v ulici Na Slupi, který vlastní druhá městská část, od dnešního dne provozuje nezisková organizace Jahoda. Školka a jesle Jahoda Nové Město jsou určeny pro děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. Kromě toho bude na místě fungovat rodinné centrum, kroužky, odpolední hlídání dětí a také místnost pro rodiče, kde si mohou dát si kávu, ale třeba i pracovat.

„Po dětské skupině v Praze 2 byla velká poptávka, a městská část na to zareagovala tak, že je toto centrum k dispozici všem rodičům a dětem z druhé městské části. Uvidíme, jak se centrum naplní a jaká bude další poptávka. Jsme v lokalitě Na Slupi, kde nejsou ani jesle, ty máme v Londýnské a v Ječné, pokud bude zájem ze strany rodičů, najdeme i jiné lokality v Praze 2,“ řekla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Školka se nachází v přízemí budovy, momentálně děti mohou využívat malou část zahrady. „Příští rok plánujeme rozšíření a úpravy zahrady tak, aby děti mohly být i venku,“ dodala místostarostka. Rodinné centrum bude úzce spolupracovat s klubem Dvojka pro děti a rodiče, který Alexandra Udženija založila a který nabízí nejrůznější aktivity rodinám z Prahy 2.
na-slupi2
Všechny prostory prošly během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí a činnost centra je podpořena MČ Praha 2.
na-slupi3
„Našim cílem je nabídnout dětem příjemný a laskavý prostor. Zakládáme si na citlivém a profesionálním přístupu k dětem i rodičům," uvedla Markéta Kalinová, ředitelka Jahody.
na-slupi4
Školka nabízí místo pro 12 dětí, nové, moderní a nadstandardně vybavené prostory, kde budou probíhat výtvarné dílny, tanečky, zpívání a pohybové aktivity a hlavně rodinnou atmosféru.

Cílem rodinného a komunitního centra Na Slupi je vytvořit příjemný prostor pro setkávání lidí všech generací.


Praha 6 zve na Putování za velikonočním vajíčkem

11. dubna 2019 ve 12:55

Tradiční rodinná akce v příjemném prostředí Hanspaulky tuto sobotu 13. dubna od 9 hodin.

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Ragbyového turnaje dětí a mládeže se na Smíchově zúčastnila stovka týmů z devíti zemí

10. dubna 2019 v 11:46

V sobotu 6. dubna se v areálu Rugby Club Tatra Smíchov konal již tradiční jarní turnaj Prague Youth Rugby Festival. Šestého ročníku tohoto ragbyového svátku dětí a mládeže se zúčastnilo na sto týmů z devíti zemí a to včetně zástupců z České republiky.

Praha 15: Vystoupení dětí podpoří nákup altánu

9. dubna 2019 v 19:45

ZŠ Křimická a Klub rodičů při ZŠ Křimická pořádají 16. dubna od 16 hodin v malé tělocvičně Jarní benefiční koncert, jehož výtěžek bude použit jako příspěvek pro ZŠ Křimická na pořízení altánu na školní zahradu.

Webová aplikace v Praze 5 umožňuje snadný zápis do mateřských škol

9. dubna 2019 v 06:47

Pátá městská část umožnila rodičům přihlásit děti do školek radnicí zřizovaných pomocí webové aplikace. Ta umožní jednoduše zjistit informace o školce a termíny dnů otevřených dveří a transparentní, efektivnější a rychlejší proces přijímacího řízení...

Poběžte pro miminka do dlaně

5. dubna 2019 v 09:44

První květnovou neděli, kdy se celosvětově slaví Den rodičů předčasně narozených dětí, se koná charitativní běh v Oboře Hvězda.

Praha 5: Na dvou hřištích jsou včely

2. dubna 2019 v 15:32

Z bezpečnostních důvodů bude zítra, 3. dubna, uzavřeno pro vstup celé dětské hřišti Okrouhlík a také dětské hřiště v parku Klamovka.

Praha 15: Velikonoční jarmark v mateřské škole

2. dubna 2019 v 07:36

MŠ Trhanovské náměstí zve na Velikonoční jarmark ve středu 3. dubna od 15 do 17 hodin. Výtěžek z prodeje jarních a velikonočních věcí bude věnován organizaci Mary´s meals.

Praha 6: Rodiče mohou děti do školek přihlásit elektronicky

1. dubna 2019 v 15:44

Přihlašování dětí do školek je stále relativně složitý proces, který stojí zejména rodiče mnoho času. Zdlouhavé správní řízení navíc často končí neúspěšně, nebo se rodiče o přijetí dítěte dozví prakticky až na konci léta. Městská část Praha 6 se proto rozhodla pro rodiče připravit rezervační...

Pohádkový les pro děti v Čakovicích

1. dubna 2019 ve 13:03

V neděli 7. dubna od 13:00 do 17:00 hodin v zámeckém parku v Cukrovarské ulici.

Úklid Milíčovských kopců společně s indiány

29. března 2019 v 07:20

Praha 11 zve děti a rodiče 14. dubna na Indiánskou stezku, její součástí bude i tradiční jarní úklid Milíčovských kopců.

Cyklohráček slaví pět let, zve na divadlo, workshop, výstavu i komentované prohlídky

27. března 2019 ve 13:45

V sobotu 30. března proběhne od 10:30 do 17:00 na vlakovém nádraží ve středočeském královském městě Slaný letošní první akce v rámci tzv. Dnů Pražské integrované dopravy – Den Cyklohráčku. Tato komornější akce se koná u příležitosti 5. výročí vlaku Cyklohráček, který letos vyjel již do své...

Krása semen: Interaktivní program pro děti

27. března 2019 ve 13:31

Program pro děti v Galerii Vědy a umění Akademie věd v sobotu 30. března od 12 do 16 hodin. Pomocí lupy budou děti moci prozkoumat, jak neobvyklé a zajímavé struktury povrch semen ukrývá.

Další články
Nahoru