dnes
Neděle - prehanky-dest
26°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
25°C
pozítří
Úterý - polojasno
28°C
Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče
Na nové rodinné centrum se přišla podívat i místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Foto: archiv

Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče

Nové rodinné centrum v přízemí domu v ulici Na Slupi, který vlastní druhá městská část, od dnešního dne provozuje nezisková organizace Jahoda. Školka a jesle Jahoda Nové Město jsou určeny pro děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. Kromě toho bude na místě fungovat rodinné centrum, kroužky, odpolední hlídání dětí a také místnost pro rodiče, kde si mohou dát si kávu, ale třeba i pracovat.

„Po dětské skupině v Praze 2 byla velká poptávka, a městská část na to zareagovala tak, že je toto centrum k dispozici všem rodičům a dětem z druhé městské části. Uvidíme, jak se centrum naplní a jaká bude další poptávka. Jsme v lokalitě Na Slupi, kde nejsou ani jesle, ty máme v Londýnské a v Ječné, pokud bude zájem ze strany rodičů, najdeme i jiné lokality v Praze 2,“ řekla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Školka se nachází v přízemí budovy, momentálně děti mohou využívat malou část zahrady. „Příští rok plánujeme rozšíření a úpravy zahrady tak, aby děti mohly být i venku,“ dodala místostarostka. Rodinné centrum bude úzce spolupracovat s klubem Dvojka pro děti a rodiče, který Alexandra Udženija založila a který nabízí nejrůznější aktivity rodinám z Prahy 2.
na-slupi2
Všechny prostory prošly během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí a činnost centra je podpořena MČ Praha 2.
na-slupi3
„Našim cílem je nabídnout dětem příjemný a laskavý prostor. Zakládáme si na citlivém a profesionálním přístupu k dětem i rodičům," uvedla Markéta Kalinová, ředitelka Jahody.
na-slupi4
Školka nabízí místo pro 12 dětí, nové, moderní a nadstandardně vybavené prostory, kde budou probíhat výtvarné dílny, tanečky, zpívání a pohybové aktivity a hlavně rodinnou atmosféru.

Cílem rodinného a komunitního centra Na Slupi je vytvořit příjemný prostor pro setkávání lidí všech generací.


Poslední Pohádkový dvoreček pro nejmenší

Včera ve 21:15

Poslední pohádka z cyklu Pohádek na dvorečku, který pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let probíhal celé léto vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky byl...

Praha 13: Skřítkové a víly v Pohádkovém lese

23. srpna 2019 v 08:54

Praha 13 zve v pondělí 2. září děti na velké dobrodružství.

Praha 6 poskytne příspěvek na aktivity dětí

22. srpna 2019 ve 20:14

Od dnešního dne mohou rodiče žádat o příspěvky na kroužky. Na volnočasové aktivity šestkových dětí prostřednictvím systému Aktivní město rodičům radnice až 600 korun na dítě. Žádosti o příspěvek je možno podávat do 20. prosince.

Den pro rodinu s dětmi v Praze 8

22. srpna 2019 v 07:16

Zúčastní se Policie ČR a Městská policie Praha, dobrovolní hasiči Prahy 8 a BESIP. Hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy Praha 8.

Dnes: Pohádkový dvoreček pro nejmenší

21. srpna 2019 v 08:16

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Jesle Na Hřebenkách stále přijímají přihlášky

20. srpna 2019 v 09:06

Zápisy do jeslí Na Hřebenkách 3a v Praze 5 probíhají až do 30. září. Vzhledem k tomu, že se poptávka po umístění dětí zvyšuje, byla kapacita jeslí v roce 2018 navýšena na 35 míst. Do jeslí jsou přednostně přijímány děti s trvalým bydlištěm na městské části Prahy 5, ale podle kapacitních možností...

V Horních Počernicích zastínili pískoviště pro děti

19. srpna 2019 v 16:11

Nové plachty proti sluníčku jsou na pískovišti ve Lhotské ulici „U lékárny“ a na dětském hřišti „Rákosníček“ v ulici Na Pozorce. Plachty jsou praktické, dají se jednoduše posunout a nastavit tak, aby bylo možné je v průběhu dne podle pohybu slunce libovolně...

Metallica daruje dětem školní obědy

19. srpna 2019 v 11:57

Americká trash metalová kapela Metallica včera večer rozduněla vyprodané Letňany v rámci svého turné WorldWired Tour. Již po druhé  se rozhodla podpořit projekt Obědy pro děti. Českým dětem tak darovala celkem 72 000 obědů za 1 799 816 korun. Z každé prodané vstupenky šlo 25 korun na...

Jak vidí děti Budulínka? Výstavu jejich prací najdete v atriu radnice

7. srpna 2019 v 17:51

V rámci ekologické výchovy se pro děti z mateřinek Prahy 13 každoročně koná ve Spolkovém domě divadelní představení. Letos to byla pohádka O Budulínkovi. Při této příležitosti vyhlásila místostarostka třinácté městské části Marcela Plesníková (ANO) pro malé malíře a kreslíře výtvarnou...

Praha 9: Pohádkový dvoreček pro nejmenší v srpnu

2. srpna 2019 v 11:38

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Tenisové léto v Praze 6 hledá nové talenty

31. července 2019 v 08:48

Ve dnech 19.- 23. srpna se na tenisových kurtech v areálu TJ Sokol Liboc koná Tenisové léto – hledáme nové talenty. Kurs bude probíhat denně od 9 do 15 hodin.

Další články
Nahoru