dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - skorojasno
9°C
Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče
Na nové rodinné centrum se přišla podívat i místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. Foto: archiv

Nové rodinné centrum v Praze 2 nabídne jesle, školku, hlídání dětí i odpočinek pro rodiče

Nové rodinné centrum v přízemí domu v ulici Na Slupi, který vlastní druhá městská část, od dnešního dne provozuje nezisková organizace Jahoda. Školka a jesle Jahoda Nové Město jsou určeny pro děti od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. Kromě toho bude na místě fungovat rodinné centrum, kroužky, odpolední hlídání dětí a také místnost pro rodiče, kde si mohou dát si kávu, ale třeba i pracovat.

„Po dětské skupině v Praze 2 byla velká poptávka, a městská část na to zareagovala tak, že je toto centrum k dispozici všem rodičům a dětem z druhé městské části. Uvidíme, jak se centrum naplní a jaká bude další poptávka. Jsme v lokalitě Na Slupi, kde nejsou ani jesle, ty máme v Londýnské a v Ječné, pokud bude zájem ze strany rodičů, najdeme i jiné lokality v Praze 2,“ řekla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Školka se nachází v přízemí budovy, momentálně děti mohou využívat malou část zahrady. „Příští rok plánujeme rozšíření a úpravy zahrady tak, aby děti mohly být i venku,“ dodala místostarostka. Rodinné centrum bude úzce spolupracovat s klubem Dvojka pro děti a rodiče, který Alexandra Udženija založila a který nabízí nejrůznější aktivity rodinám z Prahy 2.
na-slupi2
Všechny prostory prošly během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí a činnost centra je podpořena MČ Praha 2.
na-slupi3
„Našim cílem je nabídnout dětem příjemný a laskavý prostor. Zakládáme si na citlivém a profesionálním přístupu k dětem i rodičům," uvedla Markéta Kalinová, ředitelka Jahody.
na-slupi4
Školka nabízí místo pro 12 dětí, nové, moderní a nadstandardně vybavené prostory, kde budou probíhat výtvarné dílny, tanečky, zpívání a pohybové aktivity a hlavně rodinnou atmosféru.

Cílem rodinného a komunitního centra Na Slupi je vytvořit příjemný prostor pro setkávání lidí všech generací.


Pyžamková party pro děti v Baby Clubu Juklík

Včera v 07:10

Dopřejte skvělou zábavu dětem v Baby Clubu Juklík, který pořádá 22.–23. března Pyžamkovou party. Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím o volném víkendu náležitě odpočinou.

Sobota: Bazar v Hlídárně

15. února 2019 v 07:57

V soboru 16. února budou maminky prodávat věci, které už nepotřebují. Na bazárku najdete jak dětské, tak i dospělácké věci. Především oblečení, ale i hračky, knížky a dekorace.

V Praze 8 budou vítat občánky

14. února 2019 ve 20:40

Rodiče dětí narozených v roce 2018, kteří mají zájem zúčastnit se Vítání občánků Prahy 8, se mohou přihlásit do 17. února na odbor kultury ÚMČ Praha 8.

Výstavou Světlo a život projdete s průvodcem

11. února 2019 v 10:22

V sobotu 16. února projdete přírodovědeckou výstavou, která vysvětluje klíčovou roli slunečního světla pro život na Zemi. Začíná se v jeskyních, kde žijí zvířata přizpůsobená pro život bez slunečních paprsků. Navštívíte travnaté pláně zalité světlem, které dávají potravu nejen stádům kopytníků,...

Tříkrálový trh pro dobrou věc

8. února 2019 v 17:56

Přijďte si v sobotu 23. a neděli 24. února od 10 do 18 hodin vybrat hračku či oblečení pro své ratolesti na Tříkrálový trh pro dobrou věc.

Vítání občánků Prahy 11 pokračuje i v letošním roce

8. února 2019 v 08:13

Rodiče, kteří mají trvalé bydliště na území Prahy 11 a mají zájem o vítání občánků, dejte o sobě vědět. Představitelé radnice rádi přivítají nového občánka do života tradičně v obřadní síni Chodovské tvrze.

Výstava: Fenomén Igráček

7. února 2019 v 08:48

Igráček námořník s lodičkou hraje hlavní roli v rámci Putovní výstavy Fenomén Igráček, kterou od 1. do 28. února hostí Restaurace a kavárna Korkorán v prvním patře secesního pavilonu bývalé vršovické vodárny.

Maškarní rej pro nejmenší

6. února 2019 v 09:30

Masky, malá taneční diskotéka, soutěže, zítra od 10 do 11:30 hodin.

Masopustní masky si děti vyrobí v řemeslných dílnách

6. února 2019 v 08:34

Připomenout si masopustní zvyky a tradice můžete v sobotu 9. února od 14 do 16 hodin v Kinského zahradě 98, Praha 5.

S kočárkem za poznáním do Ďáblického háje

5. února 2019 ve 14:14

Osmička pro rodinu a MČ Praha 8 zvou ve středu 6. února do tajuplného místa, které je vlastně ostrovem bičovaným mořem, vzniklým před 98 miliony lety.

Budoucí prvňáčci z Prahy 9 půjdou k zápisu

5. února 2019 v 08:26

Zápisy do prvních tříd pro školní rok 2018/2019 proběhnou ve všech pěti základních školách, jejichž zřizovatelem je MČ Praha 9, ve dnech 3. – 4. dubna.

Pejprbój: Unikátní vizuální pohádka pro děti i dospělé

30. ledna 2019 ve 14:37

Divadlo Karla Hackera a Praha 8 zvou na unikátní vizuální pohádku pro děti i dospělé v neděli 3. února od 17 hodin. Účinkuje Radim Vizváry, náš přední mim a držitel Thálie.

Šachy Štěpán jsou první

29. ledna 2019 ve 12:39

Včerejší šachový turnaj, který zorganizovala ZŠ u sv. Štěpána, dopadl pro tuto školu úspěšně. Ze šachového oddílu Šachy Štěpán vzešli vítězové dvou kategorií – prvního a druhého stupně ZŠ.

Další články
Nahoru