Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nové prostory pro budoucí výuku chovatelů zvířat dokončí v pražské zoo příští rok
Chovatelé v trojské zoo. Foto: archiv Zoo Praha

Nové prostory pro budoucí výuku chovatelů zvířat dokončí v pražské zoo příští rok

V areálu pražské zoologické zahrady vzniknou nové prostory pro výuku budoucích chovatelů cizokrajných zvířat. Školní objekt a také dvě nové budovy, které budou sloužit zaměstnancům zoo, postaví firma DCI Czech. Stavební práce za 52,76 milionu korun bez DPH by měly začít letos, hotovo by tak mělo být v roce 2023. Vyplývá to z informací k veřejné zakázce a z vyjádření primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN) a ředitele zoo Miroslava Bobka.

„V zoologické zahradě postavíme nový výukový pavilon pro naše učiliště, které se nachází v Čakovicích," řekl náměstek Hlubuček.

Nová budova, která vznikne v areálu zoo v blízkosti ulice Pod Hrachovkou, bude sloužit pro výuku učňů chovatelského oboru Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v pražských Čakovicích.

Školu zřizuje hlavní město, odborný výcvik žáků chovatelského oboru se podle informací na webu školy odehrává především v pražské zoo a některé předměty učí pracovníci zahrady.

Nové detašované pracoviště školy podle primátorova náměstka nahradí stávající výukové prostory v takzvaných unimobuňkách. Podle Hlubučka jsou nyní nevyhovující a zároveň se nacházejí na severozápadní straně zoo nedaleko Gočárových domů, kde chce zoo v budoucnu stavět expozici s názvem Arktida. Ve výstavním pavilonu, který by se podle náměstka mohl začít budovat v roce 2023, by měli být k vidění mimo jiné lední medvědi.

Nové školské zařízení bude mít podle projektu od G.L.architekti a AED project zelenou střechu a jedno patro, kde se bude nacházet učebna, pracovny učitelů a zázemí.

Spolu s tímto objektem postaví firma DCI Czech v téže části zoo také novou ubytovnu a budovu, kde bude fungovat dětská skupina. Dvoupatrová ubytovna s deseti ubytovacími jednotkami bude podle Bobka sloužit pro zaměstnance zoo.

Zoologická zahrada vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele stavby v listopadu 2021, o měsíc později nicméně tendr zrušila. Opětovně byla zakázka vypsána letos v únoru, kdy zoo cenu zakázky odhadla na 54 milionů korun bez DPH.

Svou nabídku do soutěže podalo pět účastníků. Vybrána byla nabídka firmy DCI Czech, která byla podle veřejných dokumentů ekonomicky nejvýhodnější.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze a České republice.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru