dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Dětská PrahaSeniorská Praha

Nové projekty Smart City usnadní řešení v těžkých životních situacích a pomohou rodinám s dětmi

Radní Prahy 2 dnes schválili čtyři nové projekty z konceptu Smart City v sociální oblasti. Budou realizovány v průběhu příštího roku. Usnadní obyvatelům Prahy 2 orientaci v běžných životních situacích, ale také v krizových okamžicích.

„Jsme první městská část, která aplikuje koncept Smart City do sociální oblasti. Zaměříme se na seniory a rodiny s malými dětmi. Jeden z projektů například usnadní seniorům orientaci a postup v krizových životních situacích a krůček po krůčku je provede obdobím, kdy zůstanou sami, dlouhodobě nemocní nebo bez peněz. Městská část se tak stane jejich pomocníkem i rádcem,“ uvedla místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija. „Osobně se nejvíce těším na projekt, který jsem pracovně nazvala ´Každý si může vybrat svého seniora´ a který umožní obyvatelům a podnikatelům z Prahy 2 zcela adresně pomoci některému seniorovi na základě konkrétní potřeby,“ dodává Udženija.

Mladým rodinám bude určen nový webový projekt Místa přátelská rodičům s dětmi. Jedná se o interaktivní mapu, která zahrne místa s nadstandardním vybavením pro návštěvu rodin s malými dětmi, např. s přebalovacím pultem, dětským koutkem, vybavením na ohřev vody apod. Zachytí také místa disponující vyšším komfortem pro trávení volného času.

Novým informačním kanálem bude SMS rozhlas, který zprostředkuje aktuální informace při krizových situacích celoměstského rozsahu (např. při povodních či jiných událostech spojených s výkyvy počasí), ale i údaje o připravovaných akcích městské části. Do projektu bude zapojeno i Centrum sociálních služeb Praha 2 a klub Dvojka pro seniory, jehož zakladatelkou je Alexandra Udženija. 


Praha 5 podpořila levnější plavání pro seniory v Aquaparku Barrandov

23. listopadu 2017 ve 12:27

Senioři starší než 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 mohou od ledna 2018 každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin zaplatit za 100 minut plavání pouze 50 korun. Podmínkou je si vyzvednout tzv. plavecký pas.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Praha 10: Kurzy trénování paměti

30. října 2017 v 07:53

Zájem seniorů o kurzy trénování paměti, které pořádala Praha 10 v předchozích letech, přiměl radnici k vyhlášení podzimních kurzů trénování paměti doplněných o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Další články
Nahoru