Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Nové přístřešky na zastávkách v Praze 13

Na území Prahy 13 se začaly instalovat nové přístřešky na zastávkách městské hromadné dopravy. První z nich Píškova, Velká Ohrada a Nušlova jsou již cestujícím k dispozici, na zastávkách Archeologická a Ovčí Hájek se právě teď pracuje. Během příštího roku čeká obnova i další místa.

nove-pristresky-2021 „Obnova přístřešků na zastávkách hromadné dopravy je tématem, které pravidelně urgujeme, a jsem rád, že se podařilo celý proces zahájit právě na Praze 13. Nové přístřešky poskytnou komfort cestujícím, velkokapacitní koše jistě pomohou udržet pořádek. Obyvatelé třináctky postupně získají modernější a důstojnější zázemí pro cestování,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Do konce roku by mělo být na území Prahy 13 šest nových přístřešků, příští rok jich přibude dalších pět, například Amforová a Luka. Instalace je závislá na dobrých meteorologických podmínkách, omezení pro cestující při výměně jedné zastávky by nemělo trvat déle než dva týdny.

Instalací přístřešků MHD, které tvoří důležitou část městského mobiliáře hlavního města Prahy, magistrát pověřil městskou společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Celkem se jedná o 690 zastávek a hotovo by mělo být v březnu 2023.

Obnova zastávkové sítě bude pozvolná a potrvá necelé dva roky. Postupně se vymění kus za kus. Společně s přístřeškem dodá THMP ke každé zastávce i velkokapacitní odpadkový koš a zábradlí. Předem vytipované přístřešky pak budou mít i reklamní plochu.


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru