Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Nové přístřešky na zastávkách v Praze 13

Na území Prahy 13 se začaly instalovat nové přístřešky na zastávkách městské hromadné dopravy. První z nich Píškova, Velká Ohrada a Nušlova jsou již cestujícím k dispozici, na zastávkách Archeologická a Ovčí Hájek se právě teď pracuje. Během příštího roku čeká obnova i další místa.

nove-pristresky-2021 „Obnova přístřešků na zastávkách hromadné dopravy je tématem, které pravidelně urgujeme, a jsem rád, že se podařilo celý proces zahájit právě na Praze 13. Nové přístřešky poskytnou komfort cestujícím, velkokapacitní koše jistě pomohou udržet pořádek. Obyvatelé třináctky postupně získají modernější a důstojnější zázemí pro cestování,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Do konce roku by mělo být na území Prahy 13 šest nových přístřešků, příští rok jich přibude dalších pět, například Amforová a Luka. Instalace je závislá na dobrých meteorologických podmínkách, omezení pro cestující při výměně jedné zastávky by nemělo trvat déle než dva týdny.

Instalací přístřešků MHD, které tvoří důležitou část městského mobiliáře hlavního města Prahy, magistrát pověřil městskou společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Celkem se jedná o 690 zastávek a hotovo by mělo být v březnu 2023.

Obnova zastávkové sítě bude pozvolná a potrvá necelé dva roky. Postupně se vymění kus za kus. Společně s přístřeškem dodá THMP ke každé zastávce i velkokapacitní odpadkový koš a zábradlí. Předem vytipované přístřešky pak budou mít i reklamní plochu.


Autor: TZ, red

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

Včera ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

Včera v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

30. května 2023 ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Další články
Nahoru