Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Nové přístřešky na zastávkách v Praze 13

Na území Prahy 13 se začaly instalovat nové přístřešky na zastávkách městské hromadné dopravy. První z nich Píškova, Velká Ohrada a Nušlova jsou již cestujícím k dispozici, na zastávkách Archeologická a Ovčí Hájek se právě teď pracuje. Během příštího roku čeká obnova i další místa.

nove-pristresky-2021 „Obnova přístřešků na zastávkách hromadné dopravy je tématem, které pravidelně urgujeme, a jsem rád, že se podařilo celý proces zahájit právě na Praze 13. Nové přístřešky poskytnou komfort cestujícím, velkokapacitní koše jistě pomohou udržet pořádek. Obyvatelé třináctky postupně získají modernější a důstojnější zázemí pro cestování,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Do konce roku by mělo být na území Prahy 13 šest nových přístřešků, příští rok jich přibude dalších pět, například Amforová a Luka. Instalace je závislá na dobrých meteorologických podmínkách, omezení pro cestující při výměně jedné zastávky by nemělo trvat déle než dva týdny.

Instalací přístřešků MHD, které tvoří důležitou část městského mobiliáře hlavního města Prahy, magistrát pověřil městskou společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Celkem se jedná o 690 zastávek a hotovo by mělo být v březnu 2023.

Obnova zastávkové sítě bude pozvolná a potrvá necelé dva roky. Postupně se vymění kus za kus. Společně s přístřeškem dodá THMP ke každé zastávce i velkokapacitní odpadkový koš a zábradlí. Předem vytipované přístřešky pak budou mít i reklamní plochu.


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru