Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Nové přístřešky, koše nebo zábradlí. THMP připravuje vypsání tendru

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) byla pověřena hlavním městem přípravou zadávací dokumentace v rámci tendru na dodávku vybraných prvků městského mobiliáře. Půjde o zastávkové přístřešky, velkokapacitní koše, zábradlí a náhradní díly.

Společnost THMP v současné době připravuje vypsání nadlimitní veřejné zakázky na výrobu a dodávky vybraných prvků městského mobiliáře. Ta by měla být vyhodnocena na konci května a první dodávky přístřešků pro výměnu stávajícího mobiliáře THMP se očekávají v listopadu 2021.

„Tato veřejná zakázka tvoří základ celého projektu výměny mobiliáře. Budou na ni navazovat další veřejné zakázky a dodávky, které v součtu zajistí výměnu a novou instalaci více než tisíce kusů přístřešků MHD, u nich instalovaných odpadkových košů a přilehlého zábradlí. Tento majetek bude následně převeden do vlastnictví města a Radu hlavního města Prahy v nejbližších týdnech čeká jednání o tom, kdo jej bude spravovat a jaký model použijeme na jeho provoz,“ uvedl radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

„Městský mobiliář byl často přehlíženo a, přitom velice důležitou složkou města, na kterou nesmíme zapomínat. Kromě toho, že poskytuje pohodlí svým uživatelům, by měl být reprezentativní a snadno udržovatelný. Zastávka veřejné dopravy je důležitým prvkem ve veřejném prostoru, který neodmyslitelně patří k MHD. Ať už se jedná o dopravní stavbu nebo zastávku, vždy musíme myslet na to, aby výsledek vypadal pěkně a zapadal do svého okolí,“ pokračoval náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Veřejnou zakázku jsme se snažili maximálně otevřít pro širokou základnu soutěžitelů, bude vypsána nejen v českém, ale i v evropském věstníku veřejných zakázek. Zakázka je vypisována formou rámcové smlouvy a umožňuje nám odebrat potřebné množství prvků nového mobiliáře včetně případných rezerv,“ doplnil místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný s tím, že smlouva zajistí dodávky přístřešků po dobu až čtyř let a několik dalších let bude možné odebírat náhradní díly.

Tato veřejná zakázka bude soutěžena prostřednictvím elektronického nástroje Tender arena a její předpokládaná hodnota činí 300 milionů korun bez DPH, přičemž nabídky budou hodnoceny podle kritéria nejnižší nabídkové ceny.
Autor: TZ, red

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru