Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Nové přístřešky, koše nebo zábradlí. THMP připravuje vypsání tendru

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) byla pověřena hlavním městem přípravou zadávací dokumentace v rámci tendru na dodávku vybraných prvků městského mobiliáře. Půjde o zastávkové přístřešky, velkokapacitní koše, zábradlí a náhradní díly.

Společnost THMP v současné době připravuje vypsání nadlimitní veřejné zakázky na výrobu a dodávky vybraných prvků městského mobiliáře. Ta by měla být vyhodnocena na konci května a první dodávky přístřešků pro výměnu stávajícího mobiliáře THMP se očekávají v listopadu 2021.

„Tato veřejná zakázka tvoří základ celého projektu výměny mobiliáře. Budou na ni navazovat další veřejné zakázky a dodávky, které v součtu zajistí výměnu a novou instalaci více než tisíce kusů přístřešků MHD, u nich instalovaných odpadkových košů a přilehlého zábradlí. Tento majetek bude následně převeden do vlastnictví města a Radu hlavního města Prahy v nejbližších týdnech čeká jednání o tom, kdo jej bude spravovat a jaký model použijeme na jeho provoz,“ uvedl radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

„Městský mobiliář byl často přehlíženo a, přitom velice důležitou složkou města, na kterou nesmíme zapomínat. Kromě toho, že poskytuje pohodlí svým uživatelům, by měl být reprezentativní a snadno udržovatelný. Zastávka veřejné dopravy je důležitým prvkem ve veřejném prostoru, který neodmyslitelně patří k MHD. Ať už se jedná o dopravní stavbu nebo zastávku, vždy musíme myslet na to, aby výsledek vypadal pěkně a zapadal do svého okolí,“ pokračoval náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Veřejnou zakázku jsme se snažili maximálně otevřít pro širokou základnu soutěžitelů, bude vypsána nejen v českém, ale i v evropském věstníku veřejných zakázek. Zakázka je vypisována formou rámcové smlouvy a umožňuje nám odebrat potřebné množství prvků nového mobiliáře včetně případných rezerv,“ doplnil místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný s tím, že smlouva zajistí dodávky přístřešků po dobu až čtyř let a několik dalších let bude možné odebírat náhradní díly.

Tato veřejná zakázka bude soutěžena prostřednictvím elektronického nástroje Tender arena a její předpokládaná hodnota činí 300 milionů korun bez DPH, přičemž nabídky budou hodnoceny podle kritéria nejnižší nabídkové ceny.
Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru