Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nové popelnice na třídění jedlých tuků a olejů v Praze 1
Popelnice s fialovým víkem najdete na nových stanovištích. Foto: Praha 1

Nové popelnice na třídění jedlých tuků a olejů v Praze 1

Třídit jedlé tuky a oleje můžete nyní v Praze 1 pomocí kontejnerů umístěných u venkovních stanovišť. Od loňského září začala radnice ověřovat využitelnost těchto nádob. A protože se využívání nádob na třídění jedlých tuků a olejů osvědčilo, rozšířila městská část jsme jejich počet.

Nyní je najdete v ulicích: Říční, Voršilská, Bolzanova, Revoluční, na Malostranském náměstí a na Pohořelci.

Stačí je slít do obyčejné PET lahve a odnést do některé z označených olejových popelnic. Olej nelijte do skleněných lahví, které se při vhození do popelnice nebo při další manipulaci mohou rozbít. Olej pak vyteče a ušpiní vše okolo, navíc se pracovníci, kteří manipulují s obsahem mohou poranit o střepy.


Autor: Hla

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru