Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nové pokoje se zvýšenou péčí už fungují na Interní klinice krčské nemocnice
Nové pokoje už slouží pacientům. Foto: se souhlasem FTN

Nové pokoje se zvýšenou péčí už fungují na Interní klinice krčské nemocnice

Nové pokoje se zvýšenu péčí byly slavnostně otevřeny na Interní klinice 3. LF UK, a to za účasti vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) a zástupců kliniky. Stavební úpravy pracoviště probíhaly dva měsíce a výsledkem jsou nové pokoje s kapacitou pro pět pacientů. Zároveň vznikla i nová centrální moderní monitorovací recepce, která nabízí zdravotníkům lepší a komfortnější pracovní prostor. Informoval o tom mluvčí FTN Petr Sulek.

„Jsem velice rád, že se za tak krátkou dobu podařilo zrekonstruovat tyto prostory pro naše pacienty a zároveň chci poděkovat všem zdravotníkům a ostatnímu personálu z místního pracoviště, že to vydrželi, protože tyto stavební úpravy probíhaly za plného chodu oddělení, a to je pro každého vždycky velice náročné. O to více mě těší, že výsledek je opravdu perfektní a můžeme tak našim pacientům nabídnout ještě větší komfort včetně nového lůžkového boxu a lepší modernější prostředí, ve kterém tráví svůj čas v rámci jejich hospitalizace,“ uvedl ředitel FTN Zdeněk Beneš.

Součástí stavebních úprav byla i rekonstrukce chodby celého lůžkového oddělení včetně nových ochranných prvků, výměny linolea a podhledů. Došlo také k vymalování celého interiéru a pacientských pokojů včetně nátěru zárubní a dveří.

„Celkové náklady činily 9,5 milionu korun včetně DPH a byly financovány z rozpočtu nemocnice,“ dělil Sulek.

 


Autor: Karel Netolický

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru