dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
Pražská doprava

Nové parkoviště pro návštěvníky zoo

Obrovský zájem Pražanů i turistů o návštěvu zoo Praha s sebou nese i problémy s parkovacími kapacitami v okolí zahrady. Alternativním řešením je možnost využití volné plochy při Povltavské ulici.

„Rozhodli jsme se využít plochu, která je v majetku hlavního města Prahy, a jako pilotní projekt jsme ve dnech 24. 9 – 2. 10. otevřeli provizorní parkoviště, které navýší kapacitu stávajících parkovišť o desítky automobilů a bude provozováno pracovníky zoo,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek. „Protože je parkoviště od zahrady příliš vzdálené pro pěší docházku, je zde zřízena kyvadlová autobusová doprava dočasnou midibusovou linkou 722,“ dodal.

Jedná se o linku, která byla dočasně zavedena na základě požadavku zoo, pro zajištění přepravy očekávané zvýšené poptávky návštěvníků v obdobní zářiového výročí fungování zoo. Linka je provozována od 24. 9. do 2. 10. (9:00 až 19:00 hodin), přeprava cestujících na lince je zdarma. V pracovní dny je na linku vypravován jeden midibus, který ve špičce jezdí ve dvacetiminutovém intervalu, o víkendu a o svátcích jezdí 2 midibusy každých deset minut.

K realizaci parkoviště byla přednostně určena stávající asfaltová plocha a v případě většího zájmu bude využita i nezpevněná travnatá část. Povrch v rozloze cca 200 m2 byl očištěn a došlo k částečné opravě. Vjezd a výjezd je jednosměrný.

Zastávky pro autobusy jsou zřízeny na komunikaci Povltavská. Vlastní parkoviště je od vozovky odděleno oplocenkami, a to i podél části travnaté plochy.

Řidiči jsou na toto parkoviště navedeni informačním systémem před Povltavskou ulicí, kde jsou osazeny tabule s nápisem P ZOO, se symbolem osobního vozu, textem “Kyvadlová doprava BUS” a příslušnou směrovou šipkou.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Další články
Nahoru