dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská doprava

Nové parkoviště pro návštěvníky zoo

Obrovský zájem Pražanů i turistů o návštěvu zoo Praha s sebou nese i problémy s parkovacími kapacitami v okolí zahrady. Alternativním řešením je možnost využití volné plochy při Povltavské ulici.

„Rozhodli jsme se využít plochu, která je v majetku hlavního města Prahy, a jako pilotní projekt jsme ve dnech 24. 9 – 2. 10. otevřeli provizorní parkoviště, které navýší kapacitu stávajících parkovišť o desítky automobilů a bude provozováno pracovníky zoo,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek. „Protože je parkoviště od zahrady příliš vzdálené pro pěší docházku, je zde zřízena kyvadlová autobusová doprava dočasnou midibusovou linkou 722,“ dodal.

Jedná se o linku, která byla dočasně zavedena na základě požadavku zoo, pro zajištění přepravy očekávané zvýšené poptávky návštěvníků v obdobní zářiového výročí fungování zoo. Linka je provozována od 24. 9. do 2. 10. (9:00 až 19:00 hodin), přeprava cestujících na lince je zdarma. V pracovní dny je na linku vypravován jeden midibus, který ve špičce jezdí ve dvacetiminutovém intervalu, o víkendu a o svátcích jezdí 2 midibusy každých deset minut.

K realizaci parkoviště byla přednostně určena stávající asfaltová plocha a v případě většího zájmu bude využita i nezpevněná travnatá část. Povrch v rozloze cca 200 m2 byl očištěn a došlo k částečné opravě. Vjezd a výjezd je jednosměrný.

Zastávky pro autobusy jsou zřízeny na komunikaci Povltavská. Vlastní parkoviště je od vozovky odděleno oplocenkami, a to i podél části travnaté plochy.

Řidiči jsou na toto parkoviště navedeni informačním systémem před Povltavskou ulicí, kde jsou osazeny tabule s nápisem P ZOO, se symbolem osobního vozu, textem “Kyvadlová doprava BUS” a příslušnou směrovou šipkou.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru