dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Pražská doprava

Nové parkoviště pro návštěvníky zoo

Obrovský zájem Pražanů i turistů o návštěvu zoo Praha s sebou nese i problémy s parkovacími kapacitami v okolí zahrady. Alternativním řešením je možnost využití volné plochy při Povltavské ulici.

„Rozhodli jsme se využít plochu, která je v majetku hlavního města Prahy, a jako pilotní projekt jsme ve dnech 24. 9 – 2. 10. otevřeli provizorní parkoviště, které navýší kapacitu stávajících parkovišť o desítky automobilů a bude provozováno pracovníky zoo,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek. „Protože je parkoviště od zahrady příliš vzdálené pro pěší docházku, je zde zřízena kyvadlová autobusová doprava dočasnou midibusovou linkou 722,“ dodal.

Jedná se o linku, která byla dočasně zavedena na základě požadavku zoo, pro zajištění přepravy očekávané zvýšené poptávky návštěvníků v obdobní zářiového výročí fungování zoo. Linka je provozována od 24. 9. do 2. 10. (9:00 až 19:00 hodin), přeprava cestujících na lince je zdarma. V pracovní dny je na linku vypravován jeden midibus, který ve špičce jezdí ve dvacetiminutovém intervalu, o víkendu a o svátcích jezdí 2 midibusy každých deset minut.

K realizaci parkoviště byla přednostně určena stávající asfaltová plocha a v případě většího zájmu bude využita i nezpevněná travnatá část. Povrch v rozloze cca 200 m2 byl očištěn a došlo k částečné opravě. Vjezd a výjezd je jednosměrný.

Zastávky pro autobusy jsou zřízeny na komunikaci Povltavská. Vlastní parkoviště je od vozovky odděleno oplocenkami, a to i podél části travnaté plochy.

Řidiči jsou na toto parkoviště navedeni informačním systémem před Povltavskou ulicí, kde jsou osazeny tabule s nápisem P ZOO, se symbolem osobního vozu, textem “Kyvadlová doprava BUS” a příslušnou směrovou šipkou.


Provoz na Vinohradské bude v sobotu omezen

Dnes v 07:19

V sobotu 23. února od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 10. V uvedené době bude uzavřen úsek Na Palouku – Za strašnickou vozovnou ve směru do centra.

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

19. února 2019 v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Další články
Nahoru