dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Nové oddělení jednodenní péče v Nemocnici Na Františku
Zahájení provozu oddělení jednodenní péče. Foto: MČ Praha 1

Nové oddělení jednodenní péče v Nemocnici Na Františku

Dva pokoje po třech lůžkách a sesterna tvoří nové oddělení jednodenní péče, které uvedla do provozu Nemocnice Na Františku, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 1. Oddělení sídlící v prvním patře spadá pod chirurgii a ortopedii.

V prostorách Nemocnice Na Františku je lékařská péče poskytována nepřetržitě už od 14. století, konkrétně od roku 1354, kdy arcibiskup Arnošt z Pardubic vysvětil zdejší kapli a špitál. Nadaci, která později zajišťovala existenci nemocnice, zaštiťoval sám Karel IV.

Oddělení jednodenní péče je určeno pacientům po drobných ortopedických zákrocích, jako jsou například artroskopie či operace šlach, a po malých chirurgických zákrocích.

„Jedná se o důležitý počin naší nemocnice, který spolu s dalšími kroky postupně a viditelně zlepšuje péči i ekonomickou situaci tohoto zdravotnického zařízení. A z toho mám velkou radost,“ řekl při pátečním slavnostním otevření oddělení jednodenní péče 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek, do jehož gesce Nemocnice Na Františku spadá. Ocenil také, že zavedení tohoto moderního a efektivního způsobu léčby a péče bylo financováno z vlastních prostředků nemocnice, za což její vedení pochválil.

Zahájení provozu oddělení jednodenní péče se zúčastnil i starosta první městské části Oldřich Lomecký, který vyzdvihl „postupnou evoluci“ Nemocnice Na Františku a poděkoval managementu a dalším pracovníkům za nastoupenou cestu. „Jsme rádi, že tuto nemocnici máme a že se ubírá moderním směrem,“ prohlásil Oldřich Lomecký a dodal: „Dobré renomé Nemocnice Na Františku je dobrým renomé Městské části Praha 1.“


Další články
Nahoru