Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nové očkovací místo v Praze 13
Foto: Praha 13

Nové očkovací místo v Praze 13

V Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí 15 v Praze 13 bylo pod hlavičkou společnosti ImunoGen otevřeno nové očkovací místo. Nachází se v prvním patře polikliniky v části B. 

Všichni občané, kteří spadají do skupin, které se mohou k očkování na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR registrovat, najdou již při registraci toto očkovací místo v seznamu a při výběru si zvolí ImunoGen, s.r.o.

„Skupiny, které se už mohou k očkování registrovat, se s největší pravděpodobností budou už od 27. února rozšiřovat o pedagogické pracovníky a od března ještě o osoby 70+. Věřím tedy, že zájemci z Prahy 13 uvítají možnost nechat se očkovat v místě bydliště. Každému, kdo se pro očkování rozhodne, bych doporučila, aby se podíval na stránky https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/, kde najde veškeré potřebné informace, jak se registrovat. Zatím počítáme s tím, že u nás denně naočkujeme zhruba padesát zaregistrovaných zájemců. Tento počet bude záviset na dodávce vakcín, my jsme připraveni naočkovat lidí i více. A ještě jedna důležitá informace – společnost ImunoGen má smlouvu se všemi pojišťovnami,“ řekla medicínská a výkonná ředitelka společnosti Markéta Hellerová.

„Již od podzimu minulého roku je radnice připravena dát pro vznik očkovacího centra k dispozici prostory zimního stadionu,“ dodal starosta městské části Praha 13 David Vodrážka. „Je samozřejmě otázka, zda naše nabídka bude využita. Jsem tedy skutečně rád, že naši občané mají už nyní možnost nechat se očkovat, aniž by museli daleko dojíždět a to na třináctce – v Poliklinice Hůrka v Nových Butovicích. Obzvlášť v této epidemicky nepříznivé době je to více než skvělá zpráva“.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru