Dnes Neděle - oblacno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 20°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nové očkovací místo v Praze 13
Foto: Praha 13

Nové očkovací místo v Praze 13

V Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí 15 v Praze 13 bylo pod hlavičkou společnosti ImunoGen otevřeno nové očkovací místo. Nachází se v prvním patře polikliniky v části B. 

Všichni občané, kteří spadají do skupin, které se mohou k očkování na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR registrovat, najdou již při registraci toto očkovací místo v seznamu a při výběru si zvolí ImunoGen, s.r.o.

„Skupiny, které se už mohou k očkování registrovat, se s největší pravděpodobností budou už od 27. února rozšiřovat o pedagogické pracovníky a od března ještě o osoby 70+. Věřím tedy, že zájemci z Prahy 13 uvítají možnost nechat se očkovat v místě bydliště. Každému, kdo se pro očkování rozhodne, bych doporučila, aby se podíval na stránky https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/, kde najde veškeré potřebné informace, jak se registrovat. Zatím počítáme s tím, že u nás denně naočkujeme zhruba padesát zaregistrovaných zájemců. Tento počet bude záviset na dodávce vakcín, my jsme připraveni naočkovat lidí i více. A ještě jedna důležitá informace – společnost ImunoGen má smlouvu se všemi pojišťovnami,“ řekla medicínská a výkonná ředitelka společnosti Markéta Hellerová.

„Již od podzimu minulého roku je radnice připravena dát pro vznik očkovacího centra k dispozici prostory zimního stadionu,“ dodal starosta městské části Praha 13 David Vodrážka. „Je samozřejmě otázka, zda naše nabídka bude využita. Jsem tedy skutečně rád, že naši občané mají už nyní možnost nechat se očkovat, aniž by museli daleko dojíždět a to na třináctce – v Poliklinice Hůrka v Nových Butovicích. Obzvlášť v této epidemicky nepříznivé době je to více než skvělá zpráva“.


Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru