Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nové kluziště je spíš brouzdaliště. Na nábřeží se přestalo bruslit kvůli nekvalitnímu ledu
Kluziště se při současných teplotách proměnilo spíš v brouzdaliště. Zdroj foto: Monika Shaw Salajová

Nové kluziště je spíš brouzdaliště. Na nábřeží se přestalo bruslit kvůli nekvalitnímu ledu

Radnice Prahy 5 má problémy s provozem kluziště, které je součástí nově zrekonstruovaného sportovního hřiště na Hořejším nábřeží. Plocha, jejíž rekonstrukce skončila závěrem loňského roku, má sloužit v létě pro míčové sporty a v zimě jako kluziště, ale technologie není schopná udržet kvalitní led v teplotách několika stupňů nad nulou a bylo nutné kluziště uzavřít. Na sociálních sítích to uvedla místostarostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová (SEN 21).  

Původní projekt měl dobrý cíl vybudovat na Pětce plnohodnotné veřejné kluziště s pořádným zázemím. Zrekonstruovat krásný areál na Smíchovské náplavce, aby měl celoroční vyžití, se nabízelo. V létě se tam měly hrát míčové sporty, v zimě se mělo jednoduše zapnout chlazení a vzniknout velké kluziště. 

Podle Shaw Salajové se bývalé vedení radnice rozhodlo pro neozkoušenou technologii s chladicím zařízením pod tartanovým povrchem. Technologie není při současném teplém a větrném počasí, kdy nemrzne ani v noci, vyrobit kvalitní ledovou plochu. Na kluzišti jsou kaluže vody, díry v ledu a velké hrboly. 

„Provozovatel, DDM Praha 6, se špatnou kvalitou ledu přes všechnu snahu nic nemůže udělat,“ podotkla místostarostka. Podle ní neexistuje jednoduché ani rychlé řešení.

„Jako městská část si necháváme zhotovit posudek od soudního znalce, abychom zjistili, kde přesně se v průběhu celého projektu staly chyby, nejspíše jich bude několik, a kdo za ně nese odpovědnost,“ sdělila. 

Kdy se kluziště znovu otevře, není jasné. Areál s občerstvením a skateparkem je však nadále otevřen a všechny plánované akce se uskuteční „na suchu“. 

Hřiště má tartanový povrch, pod nímž je chlazení, které je možné v zimě zapnout a vytvořit ledovou plochu. Loni v listopadu dokončená rekonstrukce hřiště trvala rok a vyšla na 46 milionů korun, 13,8 milionu z toho městská část získala jako dotaci od magistrátu.

Projekt připravilo minulé vedení radnice. Hřiště zahrnuje také renovovaný skatepark, přibyly stroje pro fitness cvičení a úpravy se dočkaly mlatové plochy a cesty, osvětlení a technické zázemí.


Autor: Lucie Rychlá

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru