dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Nové kalifornské sporty lze vyzkoušet ve Žlutkách
Ve Žlutých lázních si lze půjčit designová kola typu beach cruiser. Foto: www.zlutelazne.cz

Nové kalifornské sporty lze vyzkoušet ve Žlutkách

Adrenalinové zážitky čekají návštěvníky areálu Žluté lázně v Podolí po celé léto. Vyzkoušet si zde lze sporty dovezené ze slunné Kalifornie – surfskating, paddelboarding, longboarding, indoboard, slackline – nebo cyklistické beach cruisery.

Při svém znovuotevření v roce 2005 nabídly Žluté lázně vůbec poprvé v České republice dračí lodě. Nová speciální „vozítka“ a plavidla připravují sportovní nadšenci areálu od té doby pro své návštěvníky každý rok. Sporty z Kalifornie si pak může každý vyzkoušet v České republice vůbec poprvé právě ve Žlutých lázních. „Loňský paddelboard – tedy prkno na vodu s pádlem – se ujal velmi rychle a lidé si ho na projížďky po Vltavě oblíbili. Letos nově půjčujeme speciální kola beach cruiser a surfskate,“ říká Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní.

Beach cruiser na cyklostezce

Kolo typu beach cruiser je navrženo pro co největší zážitek ze samotné jízdy. Vyzkoušet si ho může každý na přilehlé cyklostezce. Díky pohodlnému sedlu a širokým řídítkům je určené pro výlety po rovných úsecích podél pláže (v případě Žlutých lázní kolem řeky).

Rozdíl od ostatních kol spočívá především v odlišném způsobu sezení. Na beach cruiserech sedí cyklista přirozeně a vzpřímeně. Pánská kola nemívají přehazovačku a jezdec tak brzdí pedály dozadu.

Novinkou je také surfskating, aktivita podobná skateboardingu či longboardingu. „Je to velmi jednoduchý sport a navíc skvělý zážitek. K pohybu vpřed se vůbec nemusíte odrážet. Jezdec se jen ´rozpumpuje´ a surfuje v ulicích – ať už je to dítě, nebo dříve narozený. Může sloužit třeba k běžné přepravě do práce,“ dodává s úsměvem Petr Hozák. Půjčovna areálu nabízí patentovaný typ Carver C7.

Žlutá škola „boardů“ – Board session

Návštěvníci Žlutých lázní, kteří si chtějí vyzkoušet nové sportovní aktivity, získají první rady od odborníků přímo z areálu. O vybraných víkendech (poprvé 15. a 29. června) si mohou zájemci vyzkoušet všechny sporty včetně novinek za poplatek 200 korun pod dohledem odborníka.

Věnovat se jim bude tým nejlepších českých snowboardistů v čele s Romanem Dlauhým. „S novodobými boardsporty pomůžu každému rád, poradit mohu úplným začátečníkům i pokročilým. Limity nejsou žádné, stačí jen trochu odvahy vyzkoušet něco nového a jít do toho,“ tvrdí Roman Dlauhý.

Celé dopoledne tak mohou hosté testovat kromě surfskatingu také paddelboarding (prkno s pádlem na Vltavě), longboarding (pohodlnější, delší a stabilnější skateboard), indoboard (trenažér rovnováhy), nebo slackline (nácvik rovnováhy na speciálním laně).


Autor: Lukáš Plecháček

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru