Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem
Ve flotile islandské aerolinky je i Airbus A320neo. Foto: PLAY

Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem

Od 5. května začnou nové islandské aerolinky PLAY létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Nové spojení umožní přímé lety na Island i cenově výhodné spojení do Spojených států. Společnost bude létat mezi Prahou a Reykjavíkem dvakrát týdně.

Aerolinky PLAY začaly nabízet spojení mezi vybranými evropskými zeměmi a Islandem v loňském roce, od 5. května přidávají přímé spojení i mezi Prahou a Reykjavíkem.

V letní sezóně od počátku května do konce října budou létat vždy ve čtvrtek a neděli. Ceny za zpáteční letenky začínají na 4500 korunách, v hlavní turistické sezóně v červenci a srpnu jsou v tuto chvíli zhruba o dva tisíce vyšší. Rezervace i další informace lze získat na www.flyplay.com.

„Velmi nás těší, že můžeme přidat další lety do evropských destinací a posílit náš letový plán. Jsem přesvědčen o tom, že lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou velmi oblíbené. Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populárním cílem jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvedl generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

Kromě letů na atraktivní Island chtějí být PLAY i zajímavou možností pro lety do Spojených států. Na jaře začnou aerolinky létat z Reykjavíku do Bostonu, Washingtonu a New Yorku, později přibude i Orlando na Floridě.

„Nabídneme atraktivní tarify s jedním přestupem v Reykjavíku. Navíc let z Reykjavíku do Bostonu trvá jen šest hodin,“ dodává Jónsson. Lety s PLAY do severní Ameriky lze pořídit s cenami pod 10 tisíci korunami.

PLAY začaly létat v červenci loňského roku, za první půl rok zvládly více než 1000 letů a přepravily přes 100 tisíc cestujících. „Letecké společnosti se v posledních dvou letech potýkají s dopady covidových restrikcí i rostoucích cen surovin. V tomto pohledu máme za sebou velmi úspěšný start a těšíme se na cestující z nových destinací včetně Prahy,“ uzavřel Birgir Jónsson. V roce 2022 budou PLAY létat do 24 destinací v Evropě a USA.

PLAY v tuto chvíli zaměstnává zhruba 150 lidí, už v létě jich bude dvojnásobek. PLAY nyní létají se třemi novými Airbusy A321neo a jedním A320neo, další dva začnou v barvách PLAY létat na jaře.


Autor: Jan Puci

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Další články
Nahoru