Dnes Pondělí - jasno 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem
Ve flotile islandské aerolinky je i Airbus A320neo. Foto: PLAY

Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem

Od 5. května začnou nové islandské aerolinky PLAY létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Nové spojení umožní přímé lety na Island i cenově výhodné spojení do Spojených států. Společnost bude létat mezi Prahou a Reykjavíkem dvakrát týdně.

Aerolinky PLAY začaly nabízet spojení mezi vybranými evropskými zeměmi a Islandem v loňském roce, od 5. května přidávají přímé spojení i mezi Prahou a Reykjavíkem.

V letní sezóně od počátku května do konce října budou létat vždy ve čtvrtek a neděli. Ceny za zpáteční letenky začínají na 4500 korunách, v hlavní turistické sezóně v červenci a srpnu jsou v tuto chvíli zhruba o dva tisíce vyšší. Rezervace i další informace lze získat na www.flyplay.com.

„Velmi nás těší, že můžeme přidat další lety do evropských destinací a posílit náš letový plán. Jsem přesvědčen o tom, že lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou velmi oblíbené. Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populárním cílem jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvedl generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

Kromě letů na atraktivní Island chtějí být PLAY i zajímavou možností pro lety do Spojených států. Na jaře začnou aerolinky létat z Reykjavíku do Bostonu, Washingtonu a New Yorku, později přibude i Orlando na Floridě.

„Nabídneme atraktivní tarify s jedním přestupem v Reykjavíku. Navíc let z Reykjavíku do Bostonu trvá jen šest hodin,“ dodává Jónsson. Lety s PLAY do severní Ameriky lze pořídit s cenami pod 10 tisíci korunami.

PLAY začaly létat v červenci loňského roku, za první půl rok zvládly více než 1000 letů a přepravily přes 100 tisíc cestujících. „Letecké společnosti se v posledních dvou letech potýkají s dopady covidových restrikcí i rostoucích cen surovin. V tomto pohledu máme za sebou velmi úspěšný start a těšíme se na cestující z nových destinací včetně Prahy,“ uzavřel Birgir Jónsson. V roce 2022 budou PLAY létat do 24 destinací v Evropě a USA.

PLAY v tuto chvíli zaměstnává zhruba 150 lidí, už v létě jich bude dvojnásobek. PLAY nyní létají se třemi novými Airbusy A321neo a jedním A320neo, další dva začnou v barvách PLAY létat na jaře.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru