dnes
Pondělí - oblacno
10°C
zítra
Úterý - polojasno
5°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce
Návštěvníky přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce

Letošní Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená Dvojka překonalo rovnou dva rekordy. Tím prvním byla nejvyšší návštěvnost vinobraní za celou jeho třináctiletou historii a druhým zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.

Po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou se zapojilo do tance 354 návštěvníků Grébovky. Celodenní program pak večer vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens.

vino-1-2019

Vinobraní na Grébovce 2019 včera ve 14 hodin slavnostně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s dalšími představiteli městské části.

„Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

vino-2019 Návštěvníci mohli chutnat burčák, vína a dalších dobrot, zatančit si a poslechnout skvělé kapely.

Se školou tance představil Národní dům na Vinohradech, známý tradičními kurzy tance pro dospělé, který si připravil i módní přehlídku tanečního oblečení.

Praha 2 připravila i podium pro malé návštěvníky, na kterém je čekala hudebně-zábavná interaktivní show Vandy a Standy, diskotéka nebo dětské soutěže a kvízy.

Letos poprvé mohli návštěvníci vinobraní využít služeb Printky. Během akce se vyfotili, fotku nahráli na Instagram a na určeném místě si vyzvedli polaroidovou fotografii jako vzpomínku na vinobraní.


U stanice metra Vltavská představí nový mural

5. prosince 2019 v 19:00

V úterý 10. prosince bude v 8:30 hodin u stanice metra Vltavská oficiálně představeno nové výtvarné dílo na stěně vnějšího atria. Velkoplošná malba vznikla na základě výtvarné soutěž Mural Art Vltavská, kterou letos zrealizovala Praha 7 společně s pražským dopravím podnikem. Představení nového...

Dýně a cukety na pražských polích sklízely školy a domovy pro seniory

4. prosince 2019 v 15:54

Praha je obklopena prstencem lánů, které postupně procházejí změnami, aby hospodaření na nich bylo šetrnější k životnímu prostředí. Město má ve své správě přibližně 1650 hektarů zemědělské půdy. V současné době jsou velké lány rozčleňovány na menší políčka, tvoří se také nové meze, remízky, polní...

British Airways obhájila za rok 2019 titul Nejtišší dopravce na Letišti Václava Havla

3. prosince 2019 v 15:47

V letošním ročníku soutěže Nejtišší dopravce, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost British Airways (BA). Křišťálovou trofej vítězi předali zástupci Letiště Praha a radnice Prahy 6 během pravidelného setkání zástupců letiště se...

Letos naposledy zve Praha 2 do krytu Folimanka

2. prosince 2019 ve 12:23

Po celý rok, jednou měsíčně, umožnila radnice Prahy 2 vstup do krytu Folimanka. Letošní poslední prohlídka se koná v sobotu 14. prosince od 9 do 15 hodin. V bunkru uvidíte výstavu Pražské plenéry. Zároveň se koná workshop ke hře Skryté příběhy. Poslední prodlídky v tomto roce nabídne...

Další články
Nahoru