dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce
Návštěvníky přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce

Letošní Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená Dvojka překonalo rovnou dva rekordy. Tím prvním byla nejvyšší návštěvnost vinobraní za celou jeho třináctiletou historii a druhým zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.

Po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou se zapojilo do tance 354 návštěvníků Grébovky. Celodenní program pak večer vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens.

vino-1-2019

Vinobraní na Grébovce 2019 včera ve 14 hodin slavnostně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s dalšími představiteli městské části.

„Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

vino-2019 Návštěvníci mohli chutnat burčák, vína a dalších dobrot, zatančit si a poslechnout skvělé kapely.

Se školou tance představil Národní dům na Vinohradech, známý tradičními kurzy tance pro dospělé, který si připravil i módní přehlídku tanečního oblečení.

Praha 2 připravila i podium pro malé návštěvníky, na kterém je čekala hudebně-zábavná interaktivní show Vandy a Standy, diskotéka nebo dětské soutěže a kvízy.

Letos poprvé mohli návštěvníci vinobraní využít služeb Printky. Během akce se vyfotili, fotku nahráli na Instagram a na určeném místě si vyzvedli polaroidovou fotografii jako vzpomínku na vinobraní.


Michael Kocáb slaví s knihou Vabank úspěch, Luxor bude hostit autogramiádu a besedu

Dnes ve 20:51

Beseda s autorem knihy Vabank Michaelem Kocábem se koná v úterý 3. března v 17 hodin na Václavském náměstí, v kavárně Paláce knih Luxor. Kniha Vabak, která vyšla loni na podzim, je velmi úspěšná. Už byly dělány dva dotisky.

Přednáška zdarma: Pestrá krajina potřebuje vodu

Dnes v 08:55

Součástí programu Světového dne vody v Muzeu pražského vodárenství v Podolské vodárně bude přednáška soukromého zemědělce a lesníka Daniela Pitka.

Praha 13: Chystáte se na radnici? Prohlédněte si ji z domova

Dnes v 07:08

Pokud se chystáte na radnici Prahy 13, pracovnice informací v atriu radnice vám samozřejmě poradí, ale kromě toho si můžete interiér radnice prohlédnout i z domova.

Ke zlidnění dramatické situace pomohla pohádka na mobilním telefonu

22. února 2020 v 10:08

Rok a půl staré batole zůstalo v uzamčeném zaparkovaném autě. Určitě ne první a sotva poslední případ, se kterým se pražští strážníci setkali. Tentokrát se ale vše obešlo bez rozbití okénka. Batole po celou dobu sedělo v klidu v autosedačce a maminka ho zabavila pomocí pohádky na mobilním...

Pozvánka z Prahy 15: Josefovská zábava

22. února 2020 v 08:36

Sbor dobrovolných hasičů Horní Měcholupy zve v pátek 20. března na Josefovskou závavu do kulturního domu Varta.

K akci Na den pod zem se připojily Pražské vodovody a kanalizace

21. února 2020 v 19:46

Pražské vodovody a kanalizace se připojily k akci „Na den pod zem“, která nabídne nevšední zážitky nejen z pražského podzemí.

Výstava: Usedlosti Prahy 8

21. února 2020 v 19:05

Praha 8 zve na výstavu Usedlosti Prahy 8 v Bílém domě. Výstava začne 11. března a potrvá do 7. května. Vstup zdarma.

Praha 5 podporuje akci Ukliďme svět, ukliďme Česko

20. února 2020 v 19:54

Již čtvrtým rokem Praha 5 podpoří organizátory úklidů v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Záštitu nad akcí mají místostarosta Martin Slabý, radní Zdeněk Doležal a předseda VŽP Jiří Vejmelka, kteří by tak chtěli podpořit dobrovolníky na území Prahy 5.

Praha 2: Svíčka pro Toufara

20. února 2020 v 07:56

V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý 25. února v areálu bývalého Borůvkova sanatoria pietní akce s názvem Svíčka pro Toufara.

Další články
Nahoru