dnes
Středa - jasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce
Návštěvníky přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce

Letošní Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená Dvojka překonalo rovnou dva rekordy. Tím prvním byla nejvyšší návštěvnost vinobraní za celou jeho třináctiletou historii a druhým zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.

Po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou se zapojilo do tance 354 návštěvníků Grébovky. Celodenní program pak večer vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens.

vino-1-2019

Vinobraní na Grébovce 2019 včera ve 14 hodin slavnostně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s dalšími představiteli městské části.

„Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

vino-2019 Návštěvníci mohli chutnat burčák, vína a dalších dobrot, zatančit si a poslechnout skvělé kapely.

Se školou tance představil Národní dům na Vinohradech, známý tradičními kurzy tance pro dospělé, který si připravil i módní přehlídku tanečního oblečení.

Praha 2 připravila i podium pro malé návštěvníky, na kterém je čekala hudebně-zábavná interaktivní show Vandy a Standy, diskotéka nebo dětské soutěže a kvízy.

Letos poprvé mohli návštěvníci vinobraní využít služeb Printky. Během akce se vyfotili, fotku nahráli na Instagram a na určeném místě si vyzvedli polaroidovou fotografii jako vzpomínku na vinobraní.


V Praze 13 se cvičí v Centrálním parku

Dnes v 18:13

Sportovní projekt MTS Akademie se zaměřuje na cvičení venku na čerstvém vzduchu. Nabízí skupinové lekce, které probíhají celoročně a jsou rozděleny dle obtížnosti a požadavků.

Praha 2: Den na hřišti U Vodárny

Včera v 18:08

Akce pro děti a rodiče, na které zájemce čekají soutěže, ukázky policejní techniky nebo jízdy zručnosti.

Třetí Reprezentační ples Prahy 5 bude v říjnu

Včera ve 12:12

Původní březnový termín plesu byl zrušen v souladu s vydanými opatřeními vlády. Náhradní termín je 16. října. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, v ceně vstupenky je zahrnut bohatý raut.

Tutto Italiano v Praze 5

3. srpna 2020 v 16:08

Praha 5 a Společnost přátel Itálie Praha zvou 20. srpna na akci plnou pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem.

Volnofest v Parku U Čeňku

3. srpna 2020 ve 12:12

Hravé odpoledne pro celou rodinu v parku U Čeňku v sobotu 2. září 2020. Pro děti bude připrava nabídka na trávení volného času.

Praha 6 připomene Den romského holocaustu

1. srpna 2020 v 16:51

Městská část se připojuje 2. srpna k uctění památky obětí romského holocaustu vyvěšením romské vlajky na budově úřadu Prahy 6. 

Začátkem srpna nepoteče voda v těchto ulicích

30. července 2020 ve 20:13

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na první srpnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru