dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - polojasno
16°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
13°C
Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce
Návštěvníky přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce

Letošní Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená Dvojka překonalo rovnou dva rekordy. Tím prvním byla nejvyšší návštěvnost vinobraní za celou jeho třináctiletou historii a druhým zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.

Po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou se zapojilo do tance 354 návštěvníků Grébovky. Celodenní program pak večer vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens.

vino-1-2019

Vinobraní na Grébovce 2019 včera ve 14 hodin slavnostně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s dalšími představiteli městské části.

„Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

vino-2019 Návštěvníci mohli chutnat burčák, vína a dalších dobrot, zatančit si a poslechnout skvělé kapely.

Se školou tance představil Národní dům na Vinohradech, známý tradičními kurzy tance pro dospělé, který si připravil i módní přehlídku tanečního oblečení.

Praha 2 připravila i podium pro malé návštěvníky, na kterém je čekala hudebně-zábavná interaktivní show Vandy a Standy, diskotéka nebo dětské soutěže a kvízy.

Letos poprvé mohli návštěvníci vinobraní využít služeb Printky. Během akce se vyfotili, fotku nahráli na Instagram a na určeném místě si vyzvedli polaroidovou fotografii jako vzpomínku na vinobraní.


V Livornské ulici musel být pokácen strom

Dnes ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

Včera v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

Včera v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Včera v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Praha 5 prodloužila projekt Splněná přání do školních lavic

22. října 2020 v 16:39

Odrostly vám děti a máte doma oblečení, které můžete darovat? Zapojte se do charitativní akce, která pomůže druhým – Splněná přání do školních lavic.

Do konce října nepoteče voda v těchto městských částech

22. října 2020 v 09:20

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pocitovou mapu Prahy 9 můžete vyplňovat do konce října

21. října 2020 v 18:05

Od července mohou obyvatelé devítky zadávat své podněty, nápady a připomínky týkající se kvality životního prostředí a bezpečnosti v jejich okolí do pocitové mapy městské části Praha 9

Další články
Nahoru