Dnes Pátek - oblacno 11°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce
Návštěvníky přivítala starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

Nové dva rekordy na třináctém ročníku Vinobraní na Grébovce

Letošní Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená Dvojka překonalo rovnou dva rekordy. Tím prvním byla nejvyšší návštěvnost vinobraní za celou jeho třináctiletou historii a druhým zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.

Po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou se zapojilo do tance 354 návštěvníků Grébovky. Celodenní program pak večer vyvrcholil koncertem kapely Support Lesbiens.

vino-1-2019

Vinobraní na Grébovce 2019 včera ve 14 hodin slavnostně zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová spolu s dalšími představiteli městské části.

„Jsem ráda, že se na tradiční vinobraní chodí lidé do Grébovky bavit, posedět s přáteli u vína či burčáku a užít si kulturní program. I když byl letošní ročník třináctý, nenaplnila se smolná symbolika tohoto čísla. Naopak, víkendové počasí bylo jak na objednávku a 40 tisíc litrů prodaného burčáku dokazuje, že návštěvníkům opravdu chutnal,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

vino-2019 Návštěvníci mohli chutnat burčák, vína a dalších dobrot, zatančit si a poslechnout skvělé kapely.

Se školou tance představil Národní dům na Vinohradech, známý tradičními kurzy tance pro dospělé, který si připravil i módní přehlídku tanečního oblečení.

Praha 2 připravila i podium pro malé návštěvníky, na kterém je čekala hudebně-zábavná interaktivní show Vandy a Standy, diskotéka nebo dětské soutěže a kvízy.

Letos poprvé mohli návštěvníci vinobraní využít služeb Printky. Během akce se vyfotili, fotku nahráli na Instagram a na určeném místě si vyzvedli polaroidovou fotografii jako vzpomínku na vinobraní.


Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

Dnes ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

Včera ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

Včera v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

20. ledna 2021 v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Další články
Nahoru