dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Nové dotykové kiosky v metru usnadní praktickými informacemi cestování po metropoli
Jeden z kiosků je umístěn na nástupišti stanice metra Karlovo náměstí. Foto: Jan Štojdl / DPP

Nové dotykové kiosky v metru usnadní praktickými informacemi cestování po metropoli

Pražský dopravní podnik (DPP) odstartoval postupné nahrazování stávajících informačních kiosků v pražském metru za nové interaktivní dotykové panely. V pilotní fázi projektu už byly instalovány ve stanicích metra Karlovo náměstí, Náměstí Míru a Pražského povstání. Po jeho vyhodnocení bude rozmístěno až 60 moderních informačních kiosků do dalších, především turisticky frekventovaných stanic metra.

Vylepšená funkčnost nových informačních kiosků umožňuje nejen vyhledávání spojení a zastávkových jízdních řádů, ale nabízí i řadu dalších funkcí včetně například vyhledání spojení na mapě, zobrazení informací o důležitých pražských památkách a navigaci k nim nebo informace o plánovaných výlukách. Nové panely navíc umožňují předávat cestujícím operativní informace týkající se přerušení dopravy a uzavření či evakuace stanic metra.

informacni-kiosek-clanek-nahled Obyvatelé a návštěvníci Prahy si u informačních kiosků mohou dále ověřit informace o tarifech a cenách jízdného, zobrazit si dopravní schémata, seznamy validátorů i předprodejních míst. Kromě toho z nich zjistí aktuální stav počasí i předpověď na následující dny. To vše v češtině, angličtině, němčině a ruštině. Kiosek bude možné do budoucna rozšířit o další jazyky.

Informační kiosky jsou vybaveny dotykovým displejem s úhlopříčkou 46“. Jejich aplikace je založena na jednoduchém redakčním systému, který může DPP aktualizovat vlastními silami bez vynakládání dalších prostředků. Pořizovací cena jednoho kiosku je 360 tisíc korun.


Další články
Nahoru