dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Nová výstava mapuje historii pražských povodní
Karlův most při loňských povodních. I těm se bude věnovat nová výstava. Foto: archiv

Nová výstava mapuje historii pražských povodní

V Muzeu hlavního města Prahy v ulici Na Poříčí dnes začíná výstava mapující historii pražských povodní. Návštěvníci mohou vidět fotografie a dokumenty týkající se jak historických, tak novodobých povodní. Výstava potrvá do 19. října.

Muzeum zároveň uspořádá několik vycházek s tématem velké vody. „Výstava se uskuteční na paměť prvního výročí poslední velké pražské povodně z počátku roku 2013," uvedla Šárka Bahenská z oddělení prezentace muzea.

Muzeum vystaví celou řadu fotografií a obrazů. Ty budou jak z jeho vlastních sbírek, tak i od soukromých vlastníků. Obrazová část výstavy začíná grafickými listy zobrazujícími velkou zimní povodeň v roce 1784, kdy byl poškozen Karlův most.

Lidé uvidí i nejstarší fotografie povodní z let 1872 a 1890 a vystaveny jsou fotografie k povodni roku 1940. Shlédnout bude možné rovněž reprodukci záznamu o nejstarší pražské povodni v roce 1118 nebo vyobrazení neštěstí při velké vodě v roce 1591.

Nechybí fotografie z ničivé povodně v roce 2002 ani z té loňské. Kromě fotografií a dokumentů se návštěvníci mohou také seznámit s ochranou před povodněmi v minulosti i současnosti.

V rámci výstavy se uskuteční i několik vycházek. Ty se uskuteční 6. a 27. května, 24. června a 9. a 23. září 2014. Začátek vycházky je vždy v 16 hodin před kostelem svatého Jiljí v Husově ulici.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru